Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > II liga: Siarka trzecia, MOSiR w finale

II liga: Siarka trzecia, MOSiR w finale

Siatkarki Siarki zakończyły sezon w dobrym stylu. Podopieczne Andrzeja Dróbkowskiego, przegrywając półfinał play-off, sklasyfikowane zostały na trzecim miejscu w grupie 4 II ligi.

Atak za atakiem

Pierwszy set był prawdziwym koncertem gry miejscowych, które dopingowane przez sporą grupę kibiców, nie tylko efektownie atakowały, ale też skutecznie broniły popisując się ładnymi atakami. Wyrównany bój trwał do stanu 8:8, ale od tego momenty miejscowe zaczęły grać jak z nut. Blok w wykonaniu Anny Hogendorf zatrzymał atak Dominiki Smykiel i było 14:9. Trener gości Sebastian Michalak poprosił o przerwę, ale nic nie wskórał. Jego podopieczne były po prostu bezradne. Na nic też szkoleniowcowi gości nie przydały się trzy zmiany, jakich dokonał w swoim zespole. – Wygrają w godzinkę – dało się słyszeć na trybunach.

Przestały grać

W drugim secie role odwróciły się, przyjezdne wygrywały od samego początku, a dystans, który początkowo wynosił cztery punkty, na koniec seta wyniósł drugie tyle.

Po zmianie stron gospodynie prowadziły już 8:3 i wydawało się, że wszystko jest pod ich kontrolą. Tymczasem w pewnym momencie przestały praktycznie grać. Rywalki doszły je na 10:10, a do stanu 18:18 trwała wymiana ciosów. Ostatecznie górą były przyjezdne .

Podłamane takim obrotem sprawy gospodynie wyszły do czwartego seta jakby bez wiary w sukces, zaczęły popełniać błędy i nim się obejrzały było już 0:6. Na szczęście tarnobrzeskie siatkarki zrobiły wreszcie użytek ze swego doświadczenia. Goniły rywalki i dogoniły je przy stanie 15:15, a w emocjonującej końcówce przedłużyły swe nadzieje na zwycięstwo.

Stracona szansa

Tie-break początkowo przebiegał po myśli Siarki, która po ataku Anny Surowiec prowadziła 4:2. Ale mysłowiczanki ani myślały nocować w Tarnobrzegu i za wszelką cenę chciały zapewnić sobie awans do finału już w sobotę. Szybko odrobiły straty, zrobiło się 5:5, ale później znów nastąpił „odjazd” miejscowych. Kiedy gospodynie wygrywały 13:10 nie było chyba nikogo, kto by wątpił ich wygraną. A jednak… Mysłowiczanki wyrównały na 13:13, ale tarnobrzeżanki miały przy stanie 14:13 piłkę meczową. Mimo wszystko gospodynie nie wykorzystały szansy, a w emocjonującej końcówce zabrakło im przysłowiowego łutu szczęścia.

Mimo porażki, siatkarki Siarki zasłużyły na sporo komplementów, przede wszystkim za to, że zagrały wreszcie z poświęceniem. Szkoda, że takie mecze tarnobrzeżankom „przydarzały” się niezbyt często.

Siarka Tarnobrzeg – Remagum MOSiR Mysłowice 2:3

(25:12, 18:25, 21:25, 27:25, 16:18)

Stan rywalizacji play off: 0:3. Awans Remagum.

Skład:

Siarka: Niezabitowska, Burchart, Chorzępa, Brągiel, Surowiec, Hogendorf, Dziobak (libero) oraz Jabłońska, Kabat

Remagum: Olszówka, Bawoł, Glik, Baran, Najmrocka, Bojdak, Gałek (libero) oraz Smykiel, Hyla, Adamska, Boroń