Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wygrana siatkarek Skry Bełchatów

Wygrana siatkarek Skry Bełchatów

fot. archiwum

Po wczorajszej porażce, zawodniczki bełchatowskiej Skry pokonały zespół Piasta Szczecin 3:0 i wyrównały do stanu 1-1 rywalizację w fazie play-off I ligi, pozostając w walce o awans.

Pierwsza partia wskazywała na powtórkę z pierwszego spotkania. Do wyniku 22:20 siatkarki Piasta kontrolowały przebieg gry na parkiecie. Bełchatowianki zdołały zdobyć 21 punkt. W polu zagrywki pojawiła się Zuzanna Matusova i jak się później okazało, pozostała w nim do samego końca. Świetna postawa zawodniczki pochodzącej ze Słowacji w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa w pierwszej odsłonie 25:22.

 

Podbudowane zwycięstwem nad Piastem Szczecin nasze siatkarki podkręciły tempo. Efekt był zdumiewający, kilku punktowe prowadzenie a w dodatku świetna i skuteczna gra. Przełomowym momentem zdawał się być blok Małgorzaty Jeromin na Annie Związek przy wyniku 17:14. Krótki przestój kosztował nasz zespół utratę przewagi i zapewnił nerwową końcówkę. Gospodynie aż trzykrotnie miały piłkę setową, na szczęście wszystko skończyło się w myśl przysłowia „do trzech razy …”. Przy stanie 26:25 asem serwisowym popisuje się Agnieszka Rajkowska i druga partia ponownie padał łupem Skry. 

Trzecia partia to mówiąc dosłownie „spektakl jednego aktora”. Podopieczne trenera Czai nie chciały przedłużać spotkania i już od pierwszych piłek mocno zaatakowały. Znakomitą serią zagrywek od stanu 8:4 popisała się Katarzyna Jarczewska . Gospodynie uzyskały sześć punktów przewagi. Mądra i skuteczna gra pozwoliła nie tylko utrzymać przewagę ale i stale ją powiększać. Mecz zakończył znakomity blok Zuzy Matusovej . Siatkarki Skry wygrały trzecią partię 25:16, a całe spotkanie 3:0.

 

KPS Skra Bełchatów – Piasta Szczecin 3:0

(25:22, 27:25, 25:16)

 

Składy:

KPS Skra: M.Jeromin, B.Sikora, K.Romanów, Z.Matusova, A.Rajkowska, K.Jarczewska oraz A.Dudek (l) oraz M.Stasiak.

Piast: M.Szymańska, A.Związek, K.Kasprzak, M.Twaróg, P.Rolińska, P.Chojnacka oraz M.Benderska (l) oraz A.Róg, K.Bury, M.Strąg.

 

Stan rywalizacji play-off: 1:1

 

Zobacz również :

Wyniki fazy play – off – I liga kobiet

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved