Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Prima Aprilis: Kolejny Polak we włoskiej Serie A?

Prima Aprilis: Kolejny Polak we włoskiej Serie A?

Sukcesy naszych siatkarzy na MŚ w Japonii nie zostają bez echa. Można się było spodziewać, że o reprezentantów Polski będą walczyć czołowe kluby. Jak podają włoskie serwisy Daniel Pliński w nowym sezonie może grać w Sisleyu Treviso.

Obecnie we włoskiej serie A gra trzech polskich zawodników – Sebastian Świderski (RPA Perugia), Michał Winiarski (Trento Volley) oraz Zbigniew Bartman (Marmi Lanza Verona). Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie dołączy do nich Daniel Pliński.

Na pytanie czy potwierdza, że zagra razem z Alessandro Fei w jednej drużynie odpowiada: – Obecnie skupiam się na dokończeniu rundy play-off w Polsce i to jest dla mnie najważniejsze. Teraz jestem w lepszej formie niż wtedy, kiedy eliminowaliśmy PZU AZS w Pucharze Konfederacji. Jeśli miałbym zmieniać klub to teraz byłby najlepszy moment. – komentuje nieco tajemniczo w krótkiej wypowiedzi dla naszego serwisu sam zainteresowany, po przegranym spotkaniu fazy play-off z Mostostalem-Azoty.Chociaż kontrakt Daniela Plińskiego z Jastrzębskim Węglem obowiązuje do końca sezonu 2008/2009 działacze drużyny z Jastrzębia nie wykluczają wcześniejszego zwolnienia zawodnika. Ostatnie wyniki klubu zapowiadaja gruntowne zmiany, a kwestia finansowa odgrywa tutaj niewątpliwie znaczącą rolę. Nie pozostaje tajemnicą, iż liga włoska to przede wszystkim duże pieniądze i hojni sponsorzy, którzy pozyskują najbardziej utytułowanych zawodników, dlatego na podstawie warunków jakie zaproponuje Sisley zapadnie ostateczna decyzja.

Sisley Treviso to jedna z bardziej utytułowanych drużyn włoskiej ligi. Ośmiokrotny mistrz Włoch (ostatnio 2005 r.), czterokrotnie sięgał po Puchar Włoch, tyle samo razy wygrywał Ligę Mistrzów i Puchar CEV.

Zobacz również:

Daniel Pliński ma ważny kontrakt z Jastrzębskim Węglem :)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved