Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Dinamo Moskwa z brązowym medalem

Liga Mistrzów: Dinamo Moskwa z brązowym medalem

Siatkarze rosyjskiego Dinamo Moskwa pokonali w meczu o trzecie miejsce włoską Lube Banca Macerata 3:0 i po raz pierwszy w historii klubu znaleźli się na podium Ligi Mistrzów.

Spotkanie, które tak naprawdę miało być w założeniu finałem Ligi Mistrzów nie tylko, nie stało na wysokim poziomie, co było dosyć jednostronnym widowiskiem. Jak zgodnie twierdzili komentatorzy, Lube Banca Macerata nie pozbierała się jeszcze po niespodziewanej porażce z Friedrischafen w półfinale, a w ich poczynaniach na boisku było wiele przypadkowości. Giacomo Sintini, mózg Włochów popełniał na tyle proste błędy, że trener de Giorgi szybko zmuszony był wprowadzić na parkiet rezerwowego rozgrywającego, Natale Monopoli’ego. Również Kubańczyk Dennis spisywał się poniżej oczekiwań.

W rosyjskiej ekipie nastąpiło zdecydowane poprawienie jakości gry w stosunku do pierwszego spotkania z Tours. Atut Dinamo, czyli wysoki blok zaczął funkcjonować należycie, dodatkowo Włosi kompletnie nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki gospodarzy turnieju finałowego. Jedynie w drugim secie Macerata nawiązała wyrównaną walkę z rywalami.Najwięcej punktów zdobyły dwie armaty swoich zespołów, Kazijski i Miljković (po 13). Dużo lepiej radzili sobie środkowi Dinama. Kuleszow i Wolkow zdobyli po 10 punktów przy sześciu Rodrigao oraz siedmiu Gerića. Różnica w bloku pomiędzy obydwoma zespołami była kolosalna. Aż dwanaście punktów tym elementem zapisali na swoim koncie zawodnicy Dinama, przy… trzech Maceraty. Również w zagrywce większą skuteczność mieli podopieczni trenera Alekno, 5 asów serwisowych, gdy Macerata ani razu nie zapunktowała zagrywką, również pokazało różnicę pomiędzy obydwoma zespołami w tym meczu.

Dinamo Moskwa – Lube Banca Macerata 3:0

(25:18, 25:23, 25:18)

Składy:

Dinamo Moskwa: Kazijski, Korneew, Grankin, Kuleszow, Poltawski, Wolkow, Salparow oraz Botin, Kruglow, Makarow

Lube Banca Macerata: Paparoni, Dennis, Santana, Gerić, Miljković, Sintini, Corsano oraz Raymaekers, Monopoli, Herpe

Zobacz również:

LM – Terminarz spotkań fazy finałowej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved