Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Wygrana siatkarek AZS WSWFiT BTPS

II liga: Wygrana siatkarek AZS WSWFiT BTPS

Emocjonujące widowisko po raz kolejny zgotowały swoim sympatykom siatkarki AZS WSWFiT i Czarnych Węgrów. W wypełnionej po brzegi sali tie-break rozstrzygał o wyniku trzeciego pojedynku.

Już początek pierwszego seta zapowiadał wielkie emocje, kiedy żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć choćby na kilka punktów. Dopiero od stanu po 13 uważniej grające białostoczanki zaczęły uzyskiwać przewagę, w efekcie pewnie wygrywając seta do 16.

W drugim secie od początku inicjatywę przejęły węgrowianki. Zawodniczki AZS wróciły do gry kiedy przegrywały już ośmioma punktami. W tych warunkach grając punkt za punkt zespół Nike spokojnie dowiózł przewagę do końca, kończąc seta wynikiem 25:17.

Set trzeci i czwarty były bardzo podobne, a drużyny zgodnie podzieliły się łupem. Trzeciego seta wygrały gospodynie, czwartego zawodniczki Nike, o obu przypadkach losy tych partii decydowały się w końcówkach, przy tzw. wstecznym odliczaniu.

Oddzielny rozdział sobotniego pojedynku stanowił tie-break. Właśnie on dostarczył kibicom najwięcej emocji, rozgrzewając trybuny do czerwoności. Lepiej zaczęły go białostoczanki uzyskując prowadzenie 5:2. Jednak już kilka chwil później po przewadze nie został nawet punkt. Strony zmieniano przy prowadzeniu Węgrowa 8:7, który w kilku następnych akcjach powiększył przewagę. Przy stanie 13:11 dla drużyny gości kibice białostockiego klubu powoli godzili się z przegraną, jednak na placu ich zawodniczki dokonywały nieprawdopodobnych rzeczy. Ten okres gry mógł zadowolić najbardziej wybrednych kibiców kobiecej siatkówki. Długie wymiany po nieprawdopodobnych obronach, dobra gra blokiem po obu stronach siatki, sprawiły ze kibice końcówkę oglądali na stojąco. Nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Obie drużyny miały piłki meczowe w górze. Tie-break na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki AZS WSWFiT BTPS, wygrywając go 20:18.

AZS WSWFiT BTPS – Nike Czarni 3:2

(25:16, 17:25, 25:21, 20:25, 20:18)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla AZS-u

Składy:

AZS WSWFiT BTPS: Gosko, Korol, Sasimowicz, Kulik, Iwaniuk, Zakrzewska, Sobolewska (l) oraz Klekotka, Sachmacińska, Karpinska, Szulborska