Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Nike Węgrów wyeliminowane

II liga: Nike Węgrów wyeliminowane

Siatkarki Nike Węgrów przegrały dzisiejszy mecz z zespołem AZS WSWFiT Białystok 3:0 i zostały wyeliminowane z dalszej rywalizacji w play-off II ligi kobiet.

Więcej o sobotnim spotkaniu przeczytasz tutaj.

W następnej rundzie akademiczki z Białegostoku spotkają się z akademiczkami z Warszawy. AZS AWF Warszawa wygrał bowiem swój trzeci mecz z zespołem Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:2.

Nike Węgrów zdecydowanie nie może zaliczyć niedzielnego meczu do udanych. Błędy, serie traconych z rzędu punktów, brak zrozumienia i niedokładność spowodowały, że już w II rundzie play-offzespół musiał pożegnać się z rozgrywkami.

Duży wpływ na dzisiejszy rezultat i postawę zespołu miał z pewnością wczorajszy wyczerpujący pięciosetowy maraton, który w dramatycznej końcówce zakończył się przegraną Nike. Zespół dysponujący jedynie dwiema zawodniczkami, które mogły wejść na plac gry z ławki rezerwowych, to było zdecydowanie za mało na 12-osobowy zespół z Białegostoku, w składzie którego grały zawodniczki, które w tym sezonie występowały już w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, w zespole AZS Białystok. Były to, m.in. Iwona Gosko, Marta Kulik i Justyna Sachmacińska.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek z Białegostoku. W pierwszej partii po osiągnięciu odpowiedniej przewagi kontrolowały mecz i wypunktowały nasz zespół 25:16.

Drugi set rozpoczął się od koszmarnej serii straconych punktów. Nike zdobyło pierwszy punkt, gdy przeciwniczki miały ich już na koncie 11, i pomimo odrobienia części strat nie udało się już nawiązać walki w tym secie. Nike przegrało tę partię 17:25.

Trzeci set również rozpoczął się źle dla węgrowskiego zespołu. Zawodniczki z Białegostoku uzyskały na początku seta 2-3 punktową przewagę, którą stale powiększały prowadząc kolejno 12:7, 15:8, 18:9, by wygrać seta 25:15.

Widać było w tym meczu ogromne zmęczenie zawodniczek Nike, tym niemniej należy je w przekroju całego sezonu pochwalić, szczególnie za wywalczenie pierwszego miejsca w rundzie zasadniczej. Drużyna w przyszłym sezonie, oczywiście wzmocniona, jest w stanie nie tylko wygrać rundę zasadniczą, ale realnie powalczyć o awans do I ligi.

Z dużym optymizmem należy natomiast patrzeć na przyszłość klubu, jeżeli weźmie się pod uwagę potencjał, który tkwi nie tylko w zawdoniczkach, ale także kibicach. Śmiało zespół może walczyć o najwyższe cele mając za sobą wiernych i żywiołowo dopingujących kibiców. Duże brawa należą się wszystkim, którzy podczas ostatnich meczów, ale także w trakcie całego sezonu dopingowali zawodniczki. Natomiast atmosfera, którą udało się stworzyć kibicom z Węgrowa i Ostrołęki w Białymstoku to zdecydowanie dobry znak na przyszłość.

AZS WSWFiT Białystok – SPE Czarni Nike Węgrów 3:0

(25:16, 25:17, 25:15)

Stan rywalizacji play-off: 3:1 dla AZS Białystok

Awans: AZS WSWFiT Białystok