Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Chłopcy na 15. miejscu, dziewczęta na 46. w rankingu FIVB

Chłopcy na 15. miejscu, dziewczęta na 46. w rankingu FIVB

O jedną pozycję spadła w ogłoszonym w lutym przez FVIB światowym rankingu polska reprezentacja młodzieżowa juniorów. Awans o pięć pozycji zanotowały juniorki, ale wciąż są bardzo daleko od czołówki.

Ranking FIVB dla „młodzieżówek” konstruowany jest na podstawie wyników osiąganych przez kadry kadetów oraz juniorów na oficjalnych turniejach międzynarodowych. Do punktacji wliczane są Mistrzostwa Świata Juniorów, Mistrzostwa Świata Kadetów oraz czempionaty poszczególnych kontynentów (Europy, Azji, NORCECA itd.) w tych samych kategoriach.

Męskie młodzieżówki, czyli reprezentacje Polski juniorów i kadetów w aktualnym rankingu FIVB plasują się na 15. miejscu. To o jedną lokatę niżej niż w tamtym roku. Na czele klasyfikacji znajduje się niezmiennie Rosja – mistrz Świata w kategorii juniorów i kadetów oraz mistrz Europy juniorów. Druga i trzecia lokata również bez zmian. Okupują je podobnie jak w poprzednim roku Brazylia oraz Iran.Ranking FIVB: Kadeci (juniorzy młodsi) i juniorzy
(w nawiasie poprzednia lokata)

 1.(1) Rosja
 2.(2) Brazylia
 3.(3) Iran
 4.(5) Argentyna
 5.(7) Włochy
 6.(6) Kuba
 7.(10) Francja
 8.(4) Korea
 9.(9) Tunezja
 10.(10) Indie
 ------------------------------
 15.(14) Polska

Reprezentantki Polski juniorek i kadetek w rankingu FIVB już od pewnego czasu prezentują się niestety o wiele gorzej od swoich kolegów. Brak awansu w 2005 roku do ME kadetek i nieobecność Polski w mistrzostwach świata w tej kategorii sprawiły, że Biało-czerwone w poprzednim zestawieniu zajmowały odległe, 51. miejsce. Pocieszającym może być zatem fakt, że Polkom udało się awansować o 5 „oczek”. Obecnie nasze kadetki plasują się na 46. miejscu. Na czele rankingu FIVB juniorek i kadetek znajdują się Brazylijki przed Włoszkami i Chinkami.

Ranking FIVB: Kadetki (juniorki młodsze) i juniorki
(w nawiasie poprzednia lokata)

1.(1) Brazylia
2.(2) Włochy
3.(3) Chiny
4.(4) Rosja
5.(5) USA
6.(7) Chorwacja
7.(9) Egipt
8.(10) Japonia
9.(11) Portoryko
10.(8) Korea
----------------------------
46.(51) Polska

źródło: FIVB, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved