Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Blomberg ma przywrócić Hajnówce I ligę

Blomberg ma przywrócić Hajnówce I ligę

53-letni Paweł Blomberg prawdopodobnie będzie nowym trenerem siatkarzy z Hajnówki, którzy w następnym sezonie będą starali się wrócić do I ligi. Blomberg do czerwca ma ważną umowę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

Do listopada 2005 r. Paweł Blomberg trenował Chemika Bydgoszcz, z którym miał wywalczyć awans do Polskiej Ligi Siatkówki (bydgoszczanie awansowali, ale już bez niego). Wcześniej pracował m.in. z zespołem z Radomia (w latach 80. wprowadził go do ekstraklasy), ale także ze Skrą Bełchatów i Wifamą Łódź. Blomberg do czerwca ma ważną umowę o pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, gdzie jest koordynatorem do spraw siatkówki męskiej, prowadził drużynę w II lidze.

Kontrkandydatem do objęcia hajnowskiego zespołu był Grzegorz Zawierucha, który walczy jeszcze z SPS-em Zduńska Wola o utrzymanie w I lidze. Nie dał jednak żadnej odpowiedzi do piątku, kiedy odbyły się konkretne rozmowy z Blombergiem.Niczego jeszcze nie podpisaliśmy, ale wiele kwestii z trenerem mamy już wyjaśnionych – powiedział nam Bazyl Stepaniuk, zastępca burmistrza w Hajnówce, a jednocześnie prezes Siatkarskiego Klubu Sportowego, który ma zająć się zespołem siatkarzy. – W czwartek po świętach chcemy umówić sparing ze Ślepskiem Augustów, by Paweł Blomberg mógł przyjrzeć się już ekipie.

Niektórych zawodników dobrze zna, bo w Chemiku pracował m.in. z Sebastianem Wójcikem i Piotrem Niemcem.

Na 99 proc. (na 100, kiedy będzie podpisana umowa) od 1 czerwca jestem trenerem w Hajnówce – powiedział trener Blomberg. – Mamy awansować do I ligi, więc najlepiej, jakby udało się zatrzymać obecny skład, ale to pewnie będzie niemożliwe.

O to faktycznie będzie trudno, bo nie sposób wyobrazić sobie, że choćby Piotr Kacperski nie otrzyma propozycji z wyższej ligi. Kilku innych zawodników też ma na to szanse i wtedy trudno spodziewać się, by zostali w II lidze.

Kilku czołowych zawodników na pewno może odejść, liczymy się z tym – mówi Stepaniuk. – Ale na razie nikt nie powiedział zdecydowanie, że nie chce u nas zostać. To kwestia dalszych rozmów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved