Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zwycięstwo siatkarek Piasta w Bełchatowie

Zwycięstwo siatkarek Piasta w Bełchatowie

fot. archiwum

Siatkarki Skry Bełchatów uległy Piastowi Szczecin w pierwszym spotkaniu pierwszej rundy play-off. Bełchatowianki dość zdecydowanie odstawały od swoich przeciwniczek, które w pełni zasłużenie wygrały 3:1.

Pierwsza partia spotkania obfitowała w błędy nie tylko w ataku, ale w polu zagrywki. Gdy zawodniczki Piasta na swoim koncie nie miały 9 punktów, zespół Skry aż cztery razy pomylił się w polu zagrywki. Oddając w ten sposób punkty nie można myśleć o zwycięstwie. Tym bardziej, że siatkarki Piasta z każdą akcją nabierały rozpędu. Decydujący punkt w pierwszej odsłonie zespół trenera Ireneusza Kłosa zdobył w skutek błędu dotknięcia siatki po stronie Skry.

 

Obraz gry w drugiej partii uległ zmianie. Podopieczne trenera Wiesława Czai przyspieszyły, a przede wszystkim nie popełniały tak rażących błędów jak w pierwszej odsłonie. Nasze siatkarki zdołały wyjść na kilkupunktową przewagę, by za chwilę ją stracić w końcówce seta. Zamiast pewnego zwycięstwa była wojna nerwów. Gospodynie miały dwie piłki setowe, na nasze szczęście zdołały skończyć drugą z nich. Dobrze dysponowana Barbara Sikora w swoim stylu posłała piłkę w boisko przeciwnika, było po secie. 

O trzeciej partii cały bełchatowski zespół chciałby jak najszybciej zapomnieć. Szczecinianki rozpoczęły trzecią odsłonę z „wysokiego C” od prowadzenia 6:0. Bełchatowianki nie bardzo wiedziały jak przeciwstawić się rywalkom. Te zaś robiły swoje i stale powiększały przewagę, która pod koniec urosła do 10 punktów. Kropkę nad „i” postawiła Kinga Kasprzak . Kapitan Piasta przy wyniku 24:15 popisała się skutecznym atakiem.

 

Kibice zgromadzeni w hali Energia mieli nadzieję, na jeszcze jeden zryw bełchatowskich siatkarek. Niestety, siatkarki Piasta wciąż dominowały. Gospodynie miały wiele problemów z przyjęciem zagrywki, która co trzeba przyznać była dość nieprzyjemna. W zespole Skry brakowało atutów, lidera drużyny. Momentami grę starała się ciągnąć Katarzyna Romanów , później Katarzyna Jarczewska a następnie Barbara Sikora. Zespół Ireneusza Kłosa grał bardzo mądrze i tak samo skutecznie. Spotkanie zakończył udany blok Pauliny Rolińskiej na Agnieszce Rajkowskiej .

 

KPS Skra Bełchatów – Piasta Szczecin 1:3

(20:25, 26:24, 15:25, 18:25)

 

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Piasta Szczecin

 

Składy zespołów:

KPS Skra : M.Jeromin, B.Sikora, K.Romanów, Z.Matusova, A.Rajkowska, K.Jarczewska, A.Dudek (l) oraz J.Szulc, P.Wlazły

Piast : M.Szymańska, A.Związek, K.Kasprzak, M.Twaróg, P.Rolińska, P.Chojnacka, M.Benderska (l) oraz A.Róg

 

Zobacz również :

Wyniki play-off I ligi kobiet

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved