Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zapowiedź Final Four LM siatkarzy

Zapowiedź Final Four LM siatkarzy

Już dziś rozpocznie się w Moskwie Final Four Ligi Mistrzów. O miano najlepszego zespołu na starym kontynencie będą walczyć: francuski Tours VB, rosyjski Dynamo Moskwa, włoski Lube Banca Marche Macerata i niemiecki VfB Friedrichshafen.

Trenera Dynamo Moskwa, Władimira Alekno zapytano przed rozpoczęciem rozgrywek, kogo widzi w Final Four. Trener odpowiedział, że Sisley Treviso. Jego zdaniem, gdyby nie kontuzje Vermiglio i Cisolli obrońca trofeum byłby w Moskwie. –Liczyłem jeszcze na silny Panathinaikos Ateny – powiedział. – Moim zdaniem zbyt szybko z Ligą Mistrzów pożegnał się włoski Cuneo. Czy zatem skład czwórki jest dla Alekny niespodzianką? – Tak nie uważam – powiedział. – Po prostu w sporcie nie ma logiki. W nią mówiąc krótko, nie wierzę. Jeżeli jednak do Final Four zakwalifikowały się Macerata, Tours, Friedrichshafen i Dynamo tzn., że te zespoły są na chwilę obecną najsilniejsze.

Rozpoczynający się turniej jest podzielony na dwa dni. Najpierw w sobotę odbędą się półfinały, a następnego dnia finał i mecz o trzecie miejsce.W finale zmierzą się zwycięzca pary: Dynamo Moskwa i Tours VB oraz Lube Banca Marche Macerata i VfB Friedrichshafen. Nieznacznym faworytem pierwszego spotkania są gospodarze, którzy bardzo szumnie zapowiadają zdobycie trofeum. Mimo, że zwycięstwo Francuzów zostałoby uznane za sporą niespodziankę, Alekno nie lekceważy rywala. – Tours VB jest zwierzęciem niebezpiecznym – mówi trener Dynamo Moskwa. Prowadził francuski zespół w latach 1999-2004. Może więc powiedzieć, że zna swego rywala i miał szczęście w czasie losowania.

Przed dwoma laty w Salonikach szanse Tours VB były oceniane najniżej z całej czwórki i wszyscy, którzy tak uważali, pomylili się – przypomina Władimir Alekno. – Francuzi wygrali Ligę Mistrzów. Nie możemy stracić koncentracji. Przygotowujemy się do spotkania nie tylko poważnie, ale nawet bardzo poważnie. Władimir Alekno podkreślił, że fracuski zespół gra bardzo technicznie, szybko. Nie można sobie pozwolić na chwile słabości. – Drużyna ta jest bardzo doświadczona – powiedział Władimir Alekno. – W Lidze Mistrzów gra po raz szósty.Na pozycji atakującego gra Algierczyk Mohamed Mehdi Hachemi. Alekno podkreślił, że zawodnik ten ma chwile słabości, ale potrafi też wznieść się na wyżyny doskonałości. Poza tym jest leworęczny co stanowi dla przeciwnika dodatkowe utrudnienie.

W drugim pojedynku zdecydowanym pretendentem do zwycięstwa są Włosi. Od samego początku było pewne, iż drużyna z Półwyspu Apenińskiego ma jeden cel – zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Podobnie myśli Alekno: – Włosi są faworytem, gdyż są lepiej zorganizowani – mówi trener Dinamo. – O ile my w Lidze Mistrzów startujemy po raz trzeci, to oni w niej są całe życie.

Natomiast dojście Niemców do Final Four jest i tak już bardzo dużym zaskoczeniem i ich ewentualny awans do finału zostałby uznany za sensację. Niezależnie od wyników półfinałów możemy się spodziewać wielkich emocji i siatkówki na najwyższym poziomie, wszak spotkają się najlepsze ekipy starego kontynentu.

Plan turnieju

31. marca, sobota

Półfinały:
VfB Friedrichshafen - Lube Banca Marche Macerata
[godz. 14.00]
Tours VB - Dynamo Moskwa
[godz. 16.30]

1. kwietnia, niedziela:

Mecz o trzecie miejsce: [godz.13.00]

Finał: [godz. 15.30]

źródło: pls.pl, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved