Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wypowiedzi po drugim ćwierćfinale w Jastrzębiu

PLS: Wypowiedzi po drugim ćwierćfinale w Jastrzębiu

- Zagraliśmy dzisiaj lepiej zagrywką a także blokiem - ocenił po drugim, ćwierćfinałowym meczu w Jastrzębiu, środkowy Mostostalu Azoty, Mykola Karzov. - Dostaliśmy dziś pożyteczną lekcję - skomentował Tomaso Totolo.

Mykola Karzov (środkowy Mostostalu Azoty):

Właściwie to nie wiem co powiedzieć (śmiech). Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, zagraliśmy dzisiaj zdecydowanie lepiej zagrywką a także blokiem, myślę, że właśnie te dwa elementy zaważyły na wyniku. Trudno mówić, czy coś zmieniło się w naszej grze w ciągu jednego dnia. Myślę, że zarówno my zagraliśmy pewniej jak i Jastrzębie pokazało się z nieco słabszej strony. Można powiedzieć, jak to się w Polsce mówi, że „odrobiliśmy lekcje”. Teraz przed nami kolejne dwa mecze u nas i mogę śmiało stwierdzić, że na pewno nie odpuścimy i powalczymy tak jak dzisiaj.Daniel Pliński (środkowy Jastrzębskiego Węgla):

Myślę, że każdy zespół powinien grać trochę na luzie, ale trzeba być przy tym również skoncentrowanym. My dzisiaj zagraliśmy na luzie, ale zabrakło nam odpowiedniej koncentracji, takiej jaką mieliśmy wczoraj. Chciałbym pogratulować rywalom tego zwycięstwa, ponieważ zagrali dzisiaj kapitalne zawody. Widać było, że trener Kubacki wyciągnął wnioski po wczorajszej porażce. Chciałbym szczególną uwagę zwrócić na rozgrywającego, który zagrał dzisiaj bardzo dobry mecz. Również Jarosz błyszczał w ataku, bo nie oszukujmy się Marcel Gromadowski wczoraj i dzisiaj bardziej nam pomagał niż szkodził. Przykro mi z powodu tej porażki, jedziemy teraz do Kędzierzyna na dwa ciężkie mecze, powalczymy o zwycięstwo, mamy nadzieję, że o dwa.

Andrzej Kubacki (trener Mostostalu Azoty):

Powiem szczerze, to był pierwszy mecz w tym sezonie, który wygraliśmy z zespołem z tak zwanej „wielkiej czwórki”. Od dawna powtarzałem, że ten zespół w końcu musi zacząć grać lepiej. Tym bardziej cieszę się, że ta forma przyszła na play-offy. Nie można go nawet porównywać ze wczorajszym spotkaniem, które w ogóle nie miało historii. Jastrzębie rozbiło nas zagrywką moi zawodnicy byli spięci. Natomiast w dniu dzisiejszym zagrali bardzo odważnie zagrywkę i uważam, że to właśnie był ten decydujący element. Musze przyznać, że zawodnicy bardzo dobrze realizowali dzisiaj założenia taktyczne, zagrali z zimną głową. Mam nadzieję, że rewanżowe spotkania w Kędzierzynie również będą stały na wysokim poziomie a zarówno kibice jak i zawodnicy będą z nich zadowoleni.

Tomaso Totolo (trener Jastrzębskiego Węgla):

Przede wszystkim chciałbym pogratulować Mostostalowi zwycięstwa, my dzisiaj otrzymaliśmy bardzo pożyteczną lekcję. To już play-offy, dzisiaj trochę o tym zapomnieliśmy. Wczorajszy mecz był dla nas dosyć łatwy, ale to nie tylko ze względu na naszą dobrą grę, ale przede wszystkim ze względu na słabą grę naszych rywali. Wraz z trwaniem dzisiejszego spotkania zagrywka Mostostalu sprawiała nam coraz więcej problemów w przyjęciu. Słabo zagraliśmy również w obronie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved