Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: PZU AZS rozgromił Jadar Radom

PLS: PZU AZS rozgromił Jadar Radom

PZU AZS Olsztyn rozgromił w trzech setach Jadar Radom, w drugim spotkaniu fazy play-off. Radomianie tylko w drugim secie nawiązali wyrównaną walkę, w pozostałych uzbierali zaledwie 13 i 10 pkt.

Od autowej zagrywki Marcina Kocika rozpoczęli spotkanie akademicy z Jadarem Radom. Skuteczny atak Pawła Papke oraz popisowa kiwka Pawła Zagumnego wyprowadziła gospodarzy na trzy punktowe prowadzenie. Dokładne rozegranie „Gumy” bardzo szybko umożliwiły gospodarzom zejście na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:4. Na nic nie zdały się pojedyncze ataki ze strony radomian, świetnie spisujący się Sinan Tanik nie dawał żadnych szans rywalowi na nawiązanie równorzędnej walki. Podopieczni trenera Ireneusza Mazura wykorzystywali każdy mankament w grze gości. Na dogonienie olsztynian, zespół Dariusza Luksa szans miał nie wiele. Wyróżniającym się zawodnikami w tej partii po stronie gości byli jedynie Marcin Owczarski i Sebastian Pęcherz. Jednak stanowiło to za mały opór na doskonale działający duet ZagumnyMożdżonek. Ostatni punkt w tej partii zdobył z ataku z drugiej linii ulubieniec olsztyńskiej publiczności Sinan Tanik.

Po srogiej przegranej 25:13 zawodnicy Jadaru Radom przystąpili do drugiego seta bardzo skoncentrowani. Dwie skuteczne akcje w wykonaniu Grzegorza Kokocińskiego– w tym as serwisowy pozwoliły na objęcie pierwszego w tym spotkaniu prowadzenia. Podopieczni trenera Luksa nie przypominali już chłopców do bicia, dzięki czemu gra nabrała innego tempa. Kibice w hali „ Urania” mogli być trochę zaniepokojeni dobrą postawą radomian, zwłaszcza mając w pamięci trzeci set wczorajszego spotkania. Mieli ku temu powody, gdyż nie istniejący w pierwszym secie Grzegorz Kokociński wykorzystywał każdą okazję na zdobycie punktu. Po asie serwisowym Marcina Kocika oraz bloku na Michale Bąkiewiczu sytuacja gospodarzy nie wróżyła nic dobrego. Na reakcje szkoleniowca akademików nie trzeba było długo czekać, który przy stanie 8:10 poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu. Manewr ten nie przyniósł żadnych rewolucyjnych zmian w grze obydwu zespołów, które walczyły punkt za punkt. Dwukrotne błędy w ataku Bąkiewicza zmusiły trenera Mazura do zmiany, za słabo spisującego się „Bąka” wszedł Michał Ruciak, który pozostał na boisku do końca tego spotkania. Zmiana ta ożywiła nie co grę akademików i olsztynianie nie zaprzestali walki. Dzięki skutecznemu atakowi Pawła Papke oraz bloku Wojciecha Grzyba zremisowali i równie szybko objęli prowadzenie. Końcówka seta miała bardzo podobny przebieg jak cały drugi set, zespół z Radomia ze wszystkich sił znaleźć złoty środek na doskonale grającego Sinana Tanika, który ostatecznie zakończył seta 29:27.Trzeci rozpoczął się bardzo podobnie jak pierwsza partia z małą różnicą, iż w szeregach Radomia nie było żadnego zawodnika, który mógł powstrzymać doskonale spisujących się akademików. Wykorzystując swoją najmocniejszą broń jaką jest atak ze środka a także sam Sinan Tanik gospodarze znokautowali przeciwników prowadząc 17:7. Nie było mocnych na efektowne ataki ze skrzydła czy też ze środka zawodników trenera Mazura. Zastój w grze gości przybliżał AZS Olsztyn do drugiego zwycięstwa nad Jadarem Radom. Nie widząc żadnego zagrożenia ze strony gości, szkoleniowiec olsztynian wprowadził na boisko kolejno za Pawła Zagumnego Marcina Lubiejewskiego, za Pawła Papke Piotra Lipińskiego i za Wojciecha Grzyba Patryka Czarnowskiego. Zmiany te nie zmieniły stylu gry gospodarzy, którzy wygrali tego seta 25:10.

PZU AZS Olsztyn – Jadar Sport S.A. Radom 3:0

(25:13, 29:27, 25:10)

Stan rywalizacji play-off: 2:0

Składy:

PZU AZS Olsztyn: Zagumny, Tanik, Bąkiewicz, Papke, Możdżonek, Grzyb, Lambourne (l), Lipiński, Czarnowski, Lubiejewski, Ruciak

Jadar Radom: Maciończyk, Soonias, Żaliński, Kocik, Makaryk, Pawliński, Obdrzałek (l), Terlecki, Kokocik, Pęcherz, Owczarski

Zobacz również:

PLS – wyniki fazy play-off

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved