Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty 1:1 w play-off

PLS: Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty 1:1 w play-off

Mostostal - Azoty Kędzierzyn – Koźle pokonał Jastrzębski Węgiel 3:1 w drugim spotkaniu fazy play-off Polskiej Ligi Siatkówki. Pierwsze starcie wygrali jastrzębianie, zatem stan rywalizacji jest remisowy.

Po wczorajszym łatwym zwycięstwie Jastrzębia widzowie w Szerokiej spodziewali się podobnego scenariusza w drugim meczu. Podobnie chyba myśleli zawodnicy wicemistrza Polski. Tymczasem goście rozpoczęli spotkanie bardzo skoncentrowani i zmotywowani. Jastrzębianie źle przyjmowali zagrywki Nowaka i Zapletala, i na przerwę techniczną schodzili nieoczekiwanie przegrywając 2:8. Po obu stronach oglądaliśmy od tego momentu skuteczne ataki ze skrzydeł i ze środka. Po asowych zagrywkach Szymańskiego wydawało się, że gospodarze poderwą się do walki (10:14), jednak po chwili zablokowany został Yudin, po czym skutecznie zaatakował Małecki i przewaga Mostostalu znów wynosiła sześć punktów. W końcówce seta zawodnikom Jastrzębia udało się jeszcze postraszyć gości blokiem i zagrywką, ale było to za mało na dobrze grający zespół z Kędzierzyna, a set zakończył się autowym serwisem Szymańskiego.

Początek drugiego seta zapowiadał wyrównaną walkę. W drużynie Jastrzębia dobre spotkanie rozgrywał Murek, dzięki jego mocnej zagrywce gospodarze na przerwie technicznej prowadzili 8:6. Zafunkcjonował również jastrzębski blok, a dzięki dobrej grze w defensywie wicemistrzowie Polski osiągnęli pięciopunktową przewagę (16:11). Mimo, że zmieniający Gromadowskiego, Jarosz wprowadził się do gry skutecznymi atakami, goście popełniali sporo błędów i nie byli w stanie zagrozić skutecznie atakującym i blokującym zawodnikom Jastrzębia, którzy bezpiecznie zakończyli seta wynikiem 25:19 (kończący atak Yudina).

Wydawało się, że po wygranym secie gospodarze pójdą za ciosem, ale nic bardziej mylnego. Początek kolejnej partii ponownie należał do gości, którzy po błędach w przyjęciu i ataku jastrzębian wyszli na prowadzenie 10:6. Ci jednak nie oddawali łatwo pola, po podwójnym bloku na Kurku i skutecznym ataku Szymańskiego z kontry, przewaga Mostostalu zmalała do dwóch punktów. Cóż z tego, skoro za chwilę błędy w ataku popełnił Murek, a Kurek zaserwował asa. Gospodarze momentami zrywali się jeszcze do walki. Murek dwukrotnie zatrzymał na pojedynczym bloku Jarosza, Iwanow efektownie zaatakował z drugiej piłki, ale zespół Jastrzębia nie był w stanie zniwelować kilku punktowej przewagi gości i po ataku Kurka, kędzierzynianie mogli cieszyć się z drugiego wygranego seta.

Czwarty set rozpoczął się podobnie jak wcześniejszy, po błędach w przyjęciu gospodarzy Mostostal szybko objął prowadzenie 6:2. Zawodnicy Jastrzębia wiedzieli jednak o co walczą i szybko zwarli szyki. Po punktowych serwisach Kadziewicza już tylko punkt dzielił ich od przeciwników (5:6), a po skutecznej kontrze Szymańskiego i podwójnym bloku na Kurku gospodarze wyszli na prowadzenie 10:9. Obie drużyny toczyły wyrównany bój, ale zdeterminowani jastrzębianie utrzymywali przewagę. Gdy efektowną obroną nogą popisał się Pliński, a Murek skutecznie skończył kontratak, na tablicy wyników widniał rezultat 16:14 dla gospodarzy. Po chwili jednak trzy punkty z rzędu zdobyli kędzierzynianie i znowu wynik oscylował wokół remisu. Gdy po asowych zagrywkach Murka i Plińskiego przewaga Jastrzębskiego Węgla znowu wzrosła do trzech punktów, wydawało się, że tie break będzie decydował o zwycięstwie w tym meczu. Tymczasem chyba sami jastrzębianie nie wiedzą jak to się stało, że od stanu 24:21 oddali gościom trzy punkty z rzędu, po czym nie byli w stanie zatrzymać znakomicie spisującego się w końcówce Jarosza i niespodziewanie dla wszystkich przegrali czwartego seta 27:29 i cały mecz 1:3.

Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty Kędzierzyn–Koźle 1:3

(22:25, 25:19, 22:25, 27:29)

Stan rywalizacji play-off: 1:1

Składy:

Jastrzębie: Pliński, Yudin, Murek, Szymański, Kadziewicz, Ivanov, Ruek (l) oraz Kamiński

Mostostal: Domonik, Zapletal, Małecki, Kurek, Gromadowski, Nowak, Mierzejewski (l) oraz Karzov, Jarosz, Bakumovski