Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów 3:1

PLS: AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów 3:1

Siatkarze Resovii kolejny raz nie podołali ekipie Wkręt - Metu Domex AZS Częstochowa. W drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off rzeszowianie przegrali 1:3.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Walka punkt za punkt toczyła się do pierwszej przerwy technicznej. Po przerwie częstochowianie zaczęli dominować w każdym elemencie gry, głównie w bloku, którym zdobyli 6 punktów w tym secie. AZS szybko osiągną kilkupunktową przewagę (14:9, 19:11) i bez problemów wygrał pierwszego seta 25:14.

W drugiej partii częstochowianie idąc za ciosem szybko wyszli na prowadzenie 8:5. Jednak tuż po przerwie w grze gospodarzy coś się zacięło. Brak skuteczności w ataku AZSu raz za razem zamieniała się na punkty dla Resovii, efektem czego rzeszowianie prowadzili 12:8. Częstochowianie zbliżyli się na dwa punkty (14:12), ale Tomasz Józefacki – najlepszy zawodnik Resovii w tym meczu – popisał się kilkoma skutecznymi atakami z rzędu i rzeszowianie znów mięli bezpieczną przewagę (18:14). Cztery punkty różnicy utrzymywały się do stanu 22:18. Wtedy to atakujący gospodarzy m.in. Brook Billings i Krzysztof Gierczyński przebudzili się, dzięki czemu AZS niesiony dopingiem dwutysięcznej widowni najpierw doprowadził do remisu po 23, a później skończył piłkę setową na 29:27.

Trzecia odsłona spotkania od początku była kontrolowana przez gości. Ostatni remis na tablicy wyników widniał przy stanie 9:9. Od tego momentu rzeszowianie zdobyli cztery punkty z rzędu i spokojnie kontrolowali przebieg seta. AZS zdołał zdobyć punkt kontaktowy (18:19) i kiedy wszyscy myśleli, że końcówka będzie niezwykle wyrównana Resovia zagrała jak z nut nie pozwalając gospodarzom na zdobycie ani jednego „oczka” do końca tej partii.

Set czwarty to znów wyrównana walka, jednak po przerwie technicznej coraz wyraźniejsza była przewaga częstochowian. Świetna gra w obronie i skuteczna w ataku pozwoliła gospodarzom na swobodną grę co pozwoliło osiągną dość znaczącą przewagę (16:11, 22:15). Rzeszowianie swoją niemoc odreagowywali nieprzyzwoitym zachowaniem skutkiem czego była żółta kartka dla Sławomira Szczygła. Częstochowianie grając radosną siatkówkę wygrali ostatniego seta 25:18 oraz cały mecz 3:1

Wkręt-Met D. AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

(25:14, 29:27, 18:25, 25:18)

Stan rywalizacji play-off: 2:0

Składy:

AZS: Wika, Woicki, Eatherton, Gierczyński, Billings, Szczerbaniuk, Gacek (l) oraz Stelmach

Resovia: Kozłowski, Kaczmarek, Kwaśnicka, Józefacki, Perłowski, Łuka, Kubica (l) oraz Kusior, Szczygieł, Gradowski