Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Udany rewanż Muszynianki

LSK: Udany rewanż Muszynianki

Muszynianka udanie zrewanżowała się Swarzędzkim Meblom za porażkę 2:3 z końcówki pierwszej rundy. Tym razem mistrzynie Polski odniosły bezapelacyjne zwycięstwo.

Poznanianki rozpoczęły mecz od dwupunktowego prowadzenia po ataku Małgorzaty Cieśli i bloku Karoliny Wiśniewskiej. Chwilę później w polu serwisu w zespole Muszyny pojawiła się Tina Lipicer, która skuteczną zagrywką dała swojej drużynie cztery „oczka” przewagi (6:2). W tym momencie trener gospodyń Wojciech Lalek po raz pierwszy zdecydował się wziąć czas. Przerwa poskutkowała, gdyż akademiczki doprowadziły do remisu 6:6, jednak na pierwszą przerwę techniczną to „mineralne” schodziły z dwupunktowym prowadzeniem, które po wznowieniu gry sukcesywnie zwiększały (12:8; 14:9). W dalszej części seta świetnie prezentowała się Dorota Pykosz, która po ataku ze środka sprowadziła swoje koleżanki na drugą przerwę techniczną (16:12). Po wznowieniu gry podopieczne trenera Lalka zdołały jeszcze odrobić dwa punkty po czym mistrzynie Polski pokazały swoją klasę nie pozwalając rywalkom doprowadzić do remisu. „Kropkę nad i” postawiły w tej odsłonie Dorota Pykosz i Tina Lipicer kończąc seta wynikiem 25:18.

Druga partia rozpoczęła się wyrównaną grą do stanu 8:8. Kolejne trzy punkty zdobyły gospodynie, korzystając m.in. z błędu przejścia linii zagrywki Marleny Mieszały i asa Iriny Archangielskiej. Przewaga akademiczek nie utrzymała się długo (11:11). „Mineralne” grając dobrze blokiem (Pykosz) objęły zdecydowane prowadzenie (15:12). W tym momencie miejscowe zerwały się do walki i po dwóch asach Karoliny Wiśniewskiej na tablicy wyników pojawił się rezultat 15:15. W końcówce seta mniej błędów popełniły zawodniczki z Muszyny zdobywając piłkę setową przy stanie 24:20. Choć Poznanianki zdołały jeszcze odrobić dwa punkty, nie potrafiły już odwrócić losów partii (25:22).

Trzeci set ponownie dwupunktowym prowadzeniem rozpoczęły zawodniczki ze stolicy Wielkopolski (2:0). Atak Tiny Lipicer i jej asowa zagrywka zniwelowały różnicę. Przez chwilę gra była wyrównana (6:5) jednak po ataku Joanny Frąckowiak z drugiej linii to gospodynie zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5. Przewagę utrzymały do stanu 12:9, po czym świetnie spisująca się tego dnia Lipicer popisała się skutecznymi serwisami (13:12). Od drugiej przerwy technicznej przyjezdne zaczęły powiększać dystans (22:17) i nie oddały prowadzenia już do końca seta, który zakończył się blokiem (Bamber, Pykosz) – 25:18.

Pomimo ambitnej gry i wielkiego zaangażowania siatkarki z Poznania nie zdołały ugrać ani jednej partii. Zawiodło przyjęcie i zbyt duża ilość błędów w ataku. Po meczu podczas konferencji trener Wojciech Lalek przepraszał kibiców za fatalną postawę swoich zawodniczek. W drużynie przeciwnej wyróżnić należy Tinę Lipicer i Evelinę Cvetanovą za element zagrywki oraz Dorotę Pykosz za dobrą postawę w bloku.

Akademiczki przegrały, ale wyników nie zepchnął ich do strefy barażowej. Nadal będą występować w LSK. To z kim rozegrają spotkanie I rundy play-off zależy od ostatniego meczu AZS Białystok – Winiary Kalisz.

AZS AWF Poznań – Muszynianka Muszyna 0:3

(18:25, 22:25, 18:25)

Składy:

AWF Poznań: Czerwińska (9pkt), Shelukhina (9 pkt.), Hramyka (5 pkt.), Wiśniewska (11 pkt.), Ordak, Cieśla (5 pkt.), Styskal (libero) oraz Wellna (1 pkt.), Archangielska (1 pkt.), Żalińska, Frąckowiak (5 pkt.)

Muszynianka: Lipicer (16 pkt.), Pykosz (12 pkt.), Cvetanova (3 pkt.), Bamber (7 pkt.) Rybaczewska (12 pkt.), Mieszała (4 pkt.), Banecka (libero) oraz Sieradzan (3 pkt.)