Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Kolejna porażka Dialog Gwardii Wrocław

LSK: Kolejna porażka Dialog Gwardii Wrocław

Siatkarki Gwardii Wrocław uległy Centrostalowi Bydgoszcz 0:3 w 18. kolejce Ligi Siatkówki kobiet. Było to 13. z rzędu przegrane spotkanie wrocławianek, które ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w tabeli.

Porażka w trzech setach, momenty dobrej gry dopiero w ostatniej partii i dziwna niemoc w decydujących momentach (zwykle w końcówkach) – do takiego scenariusza gwardzistki przyzwyczaiły już kibiców. W sobotę mało przekonujące ataki Bogumiły Barańskiej i Pauliny Gomułki nie były w stanie zaskoczyć dobrze przyjmujących siatkarek Centrostalu. W tej sytuacji spokojna gra Kowalkowskiej, Ściurki i Gochevej, a także niezła dyspozycja Katarzyny Wysockiej, nominalnej rezerwowej, w pełni wystarczyły na beznadziejną grę Gwardii.

Jedynie w trzecim secie wydawało się, że miejscowe siatkarki coś zdziałają, prowadziły nawet 18:16, ale w końcówce ataki Karoliny Ciaszkiewicz sprawiły, że znów to bydgoszczanki były górą. Po meczu trener Rafał Błaszczyk opowiadał, że teraz jego zespół koncentruje się na meczach barażowych. Dodał też, że cieszy się, iż konfrontację z Centrostalem ma już za sobą. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że wygranie meczu z Bydgoszczą będzie niezwykle trudnym zadaniem, a ja muszę stawiać przed moim zespołem realne cele – mówił. – Na dzisiaj jest to po prostu zespół bardziej doświadczony od naszego, takie są fakty – zakończył.W efekcie, do najważniejszych meczów sezonu Gwardia przystąpi z bilansem 14 kolejnych porażek. Jeśli zagra tak beznadziejnie, jak ostatnio i w sobotę, nie ma się co łudzić – z hukiem spadnie z LSK.

Dialog Gwardia Wrocław – Centrostal Bydgoszcz 0:3

(19:25, 19:25, 19:25)

Składy:

Gwardia: Haładyn, Gomułka, Szkudlarek, Mroczkowska, Barańska, Rojkova, Jagiełło (libero) oraz Wiśniewska, Koprowska, Lubera, Krzos.

Centrostal: Kowalkowska, Naczk, Goczewa, Śrutowska, Ściurka, Wysocka, Leśniewicz (libero) oraz Łunkiewicz, Ciaszkiewicz.

Zobacz również:

LSK – tabela i wyniki spotkań

źródło: gazeta.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved