Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Viva „Las Millonaries”!

Ligi zagraniczne: Viva „Las Millonaries”!

Po mistrzowskich rozstrzygnięciach w ligach MEVZA, przyszedł czas na ostateczne decyzje w Liga Argentina kobiet. Po raz trzeci z rzędu mistrzowski tytuł zdobyły siatkarki River Plate, wygrywając trzy mecze w finale play-off z Banco Nacion Ramallo.

Przewaga prowadzonych przez Rubena Eirasa siatkarek River Plate, popularnie zwanych „Las Millonaries”, nie była mocno zaznaczona w początkowej fazie rozgrywek. Stopniowo grały jednak coraz lepiej, wygrywając fazę zasadniczą z 35 punktami. Swoją grupę Grand Prix mistrzynie wygrały w cuglach. Trudne warunki w półfinale play-off postawiły ekipie River lokalne rywalki z Boca Juniors. Nieszczęście Boca polegało jednak na tym, że w tym etapie rozgrywek dziewczyny z River były już na wznoszącej fali, i nikt by ich nie powstrzymał. Do rozstrzygnięcia półfinału na rzecz River potrzebne były cztery mecze (3-1 dla River).

Finałowe play-off było powtórzeniem ubiegłorocznych zmagań. Przeciwko River stanęły zawodniczki Banco Nacion Ramallo, które liczyły na rewanż za porażkę przed rokiem. Obrończynie tytułu okazały się i tym razem zbyt mocne. W rozgrywce do 3 zwycięstw wystarczyły trzy spotkania, aby „Las Millonaires” święciły trzeci z rzędu triumf w rozgrywkach Liga Argentina kobiet.Niżej przedstawiamy wyniki finałowego play-off.

- 22.03.2007, Buenos Aires:
River Plate - Banco Nación 3:1 (19:25, 25:19, 25:20, 25:21)
Punktowały:
River: Victoria Pagadizabal - 17 pkt
Banco: Laura Maria Vincente - 15 pkt
Stan play-off: 1:0 dla River

- 24.03.2007, Buenos Aires:
River Plate - Banco Nación 3:1 (24:26, 25:23, 25:19, 25:19)
Punktowały:
River: Veronica Azcona - 24 pkt
Banco: Natali Flaviani - 16 pkt
Stan play-off: 2:0 dla River

- 29.03.2007, Ramallo:
Banco Nación - River Plate 0:3 (15:25, 6:25, 18:25)
Punktowały:
River:
Veronica Azcona, Vanina Domke i Julieta Rollie - po 12 pkt
Banco: Laura Maria Vincente i Natalia Espinosa - po 5 pkt
Stan play-off: 3:0 dla River

River Plate zdobywa trzeci z rzędu tytuł mistrzyń Argentyny

Trener Ruben Eiras po trzecim finałowym meczu mówił z kurtuazją, że bardzo cieszy się z pokonania w wielotygodniowej rywalizacji wszystkich rywalek i zdobycia trzeciego z rzędu mistrzostwa kraju. Prawda jest jednak taka, że River Plate to w tej chwili zespół pod względem kadrowym nieosiągalny dla innych krajowych rywali. Gdy dysponuje się takim składem, w którym wszystkie zawodniczki wyjściowej „szóstki” poza rozgrywającą i libero, punktują w wiekszości spotkań powyżej 10 razy, to trudno o godnego krajowego rywala. Dodatkowo, obok świetnej dyspozycji w ataku, River może poszczycić się znamienitymi specjalistkami od bloku (Victoria Pagadizabal i Vanina Domke) oraz od zagrywki (Veronica Azcona i Julieta Rollie), zaś Silvia Maier i Monica Kostolnik – to czołówka argentyńska, odpowiednio na rozegraniu i na pozycji libero. Problemem trenera Eirasa jest zapewne to, że wiele z tych zawodniczek, śladem takich gwiazd jak Romina Lamas, Celina Crusoe czy Carolina Costagrande, zechce poszukać intratnych kontraktów w Europie.

Zobacz również:

Wyniki rozgrywek Liga Argentina kobiet w sezonie 2006/07:

Pierwszy etap: Faza zasadnicza

Drugi etap: Grand Prix 1 i Grand Prix 2

Trzeci etap – play-off

źródło: aclav.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved