Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Legia poległa po raz trzeci

II liga: Legia poległa po raz trzeci

Po raz trzeci siatkarze Trefla Gdańsk pokonali Legię Warszawa i zapewnili sobie udział w finale play off grupy III. Gdańszczanie czekają na wynik rywalizacji Wilgi Garwolin z KKS Kozienice.

W trzecim starciu półfinałowym Trefl Gdańsk ponownie pokonał młody warszawski zespół 3:0. Żółto-zieloni problemy mieli jedynie w drugim secie, w którym od początku odrabiali minimalną przewagę gospodarzy i musieli nawet obronić jedną piłkę setową.

Poza drugim setem, w którym nie potrafiliśmy odrobić przewagi Legii, cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. Teraz przez dwa tygodnie spokojnie czekamy na kolejnego rywala, być może obejrzymy nawet mecz Kozienic z Wilgą na żywo – mówił po meczu trener Rafał Prus.

Stremowani warszawiacy słabiej zaprezentowali się w pierwszej i trzeciej odsłonie. Wysoko przegrany pierwszy set to wina wielu błędów własnych. Przy stanie 14:9 aż 11-krotnie na zagrywce stawał Witold Chwastyniak, zapewniając zwycięstwo Treflowi. W ostatniej odsłonie Trefl Gdańsk prowadził już 19:10, ale ostatecznie zdekoncentrowani wysokim prowadzeniem goście wygrali „zaledwie” 25:20. Kontuzjowanego Marcina Iglewskiego udanie zastąpił Piotr Wrzosek.

Pierwsze mecze finałowe rozegrają dopiero 14 i 15 kwietnia w gdańskiej hali MOSiR.

Legia Warszawa – Trefl Gdańsk 0:3

(9:25, 26:28, 20:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Trefla

Awans: Trefl Gdańsk