Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Skorupa kontra Skorupa, czyli Stal Mielec kontra Nafta Piła

Skorupa kontra Skorupa, czyli Stal Mielec kontra Nafta Piła

Dla siatkarek Stali Mielec zbliżający się ważny mecz z Naftą Piła będzie przysłowiową ostatnią deską ratunku przed koniecznością gry w barażach.

Wywalczenie jakichkolwiek punktów przez mielczanki niemal graniczy z cudem, lecz już nie jeden raz przekonywaliśmy się, ze wszystko się może zdarzyć.

Lata świetności Stali Mielec już dawno minęły. Jeszcze 6-7 lat temu mecze pomiędzy zawodniczkami z Piły i Mielca budziły ogromne emocje. W 2000 roku te dwa zespoły spotkały się nawet w finale Mistrzostw Polski. Lepsza okazała się wtedy drużyna prowadzona przez Jerzego Matlaka. W ostatnich sezonach spotkania tych dwóch drużyn, są już raczej jednostronnymi widowiskami, które najczęściej na swoją korzyść rozgrywają pilanki. Nie inaczej było w pierwszej rundzie obecnego sezonu, gdy zawodniczki z Piły bardzo pewnie pokonały swoje przeciwniczki 3:0.Siatkarki Stali Mielec po siedemnastu spotkaniach z czternastoma punktami zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Do ósmego AZS-u Białystok mielczanki tracą tylko, albo aż dwa punkty. Teoretycznie więc uniknięcie baraży jest ciągle możliwe. Gorzej może być z wykonaniem tego planu. A pomyśleć, że jeszcze na początku marca sytuacja zawodniczek trenera Jacka Wiśniewskiego malowała się w jasnych barwach. Po niespodziewanej wygranej z siatkarkami z Białegostoku „Stalówki” zajmowały szóstą lokatę w tabeli. Jednak późniejsze porażki z zespołami z Gdańska i Poznania wpędziły zawodniczki z Mielca w poważne tarapaty. Jeśli siatkarki trenera Wiśniewskiego marzą o wygranej będą musiały wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Po pierwsze ciężar gry w ataku nie może spoczywać wciąż na Marcie Łukaszewskiej. Ważna będzie również skuteczna gra blokiem, która w mieleckiej drużynie ostatnio nie wyglądała zbyt dobrze.

Zawodniczki Nafty Piła znajdują się w zupełnie odmiennej sytuacji niż mielczanki. Po dotychczas rozegranych spotkaniach pilanki z dorobkiem 41 punktów plasują się na drugim miejscu w tabeli, którego już nikt im, bez względu na wynik zbliżającego się meczu nie może odebrać. Zawodniczki z Piły przed sezonem nie liczyły chyba, że po rundzie zasadniczej będą tak wysoko w ligowej tabeli. Jednak odejście czołowych zawodniczek nie wpłynęło aż tak znacząco na dyspozycję podopiecznych trenera Matlaka, który przez dwa lata prowadził drużynę Stali Mielec i nawet zdobył z nią brązowy medal mistrzostw Polski w decydującym meczu pokonując… Naftę-Gaz Piła. Zespół z Piły cechuje się szczególnie skuteczną grą w obronie, w której specjalizuje się sprowadzona przed sezonem Michela Teixeira. Oprócz niej wyróżniającymi się postaciami są: młoda Agnieszka Bednarek, doświadczona Agnieszka Kosmatka oraz reprezentacyjna rozgrywająca, Katarzyna Skorupa. Ogólnie patrząc zespół z Piły stanowi zgrany monolit, który nie zwykł przegrywać z zespołami teoretycznie od siebie słabszymi.

Ciekawostką jest, to że po przeciwnych stronach barykady staną dwie siostry bliźniaczki, mielecka środkowa Małgorzata Skorupa oraz rozgrywająca Nafty Katarzyna. Możliwe, że między siostrami nawiąże się pewnego rodzaju rywalizacja, która może tylko ubarwić sobotnie widowisko. Każdy kto choć odrobinę zna się na siatkówce bezbłędnie wskaże faworyta zbliżającej się konfrontacji. Zawodniczki z Piły co prawda nie mają nic do stracenia, lecz przegrana z co tu dużo mówić słabymi mielczankami zostałaby źle odebrana w całej siatkarskiej Polsce.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18.00 w sobotę 31 marca w mieleckiej hali MOSiR przy ul. Solskiego 1.

Przypuszczalne wyjściowe składy:

Stal Mielec: Skorupa, Olczyk, Dązbłaż, A. Wilk, Łukaszewska, Waligóra, Ząbek (libero)

Nafta Piła: Bednarek, Skorupa, Starzyńska, Strządała, Teixeira, Kosmatka, Kuhn(libero)

Autor tekstu: Artur Róg (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved