Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed meczem Dialog Gwardia – Centrostal Bydgoszcz

Przed meczem Dialog Gwardia – Centrostal Bydgoszcz

W ostatniej kolejce LSK wrocławianki zagrają z Centrostalem Bydgoszcz. Ekipa Dialogu chce przeciwstawić się kandydatowi do medalu MP, mając jeszcze cień szansy na 9. miejsce.

Jest cień szansy dla wrocławianek, czy go nie ma?

Jeśli Stal Mielec przegra z Naftą Piła za trzy punkty (co jest bardzo prawdopodobne – red), a Dialog Gwardia wygra również za „trzy” z Centrostalem (już mniej prawdopodobne- red), to lepszy od Mielca stosunek setów mają wtedy wrocławianki i to one zajmą po rundzie zasadniczej 9. miejsce w LSK. Plan dla sympatyków siatkówki z Dolnego Śląska jest niezły, ale na przeszkodzie do jego realizacji stoi „tylko” Centrostal Focus Park Bydgoszcz. Znakomita ekipa z nad Brdy, w poprzednim sezonie brała udział „tylko” w finale europejskim TOP Teams, do czwartej kolejki tego roku przewodziła w ligowych rozgrywkach, a jak już przegrywała, to wyłącznie z Naftą, Winiarami (po dwa razy – red) i Bielskiem. W poprzednim meczu w Bydgoszczy Karolina Ciaszkiewicz, Agnieszka Śrutowska potrzebowały „aż” trzech setów, aby pójść na konferencje prasową. Jest więc szansa, na 9. miejsce Dialogu Gwardii, czy jej nie ma?Niespełnienie w Bydgoszczy

Od wielu lat bydgoszczanki nie mogą powtórzyć sukcesu z sezonu 1992/93, złotego medalu MP seniorek ( z tamtej ekipy do dziś zostali: Ewa Kowalkowska oraz Waldemar Sagan– obecnie menedżer zespołu-red). „Krążki” mistrzostw kraju, trofea Pucharu Polski, to codzienność w Kujawsko-Pomorskim, ale mistrzostwo klubowe wciąż wymyka się z rąk ambitnym bydgoszczankom. W poprzednim sezonie podopieczne Piotra Makowskiego były pewnym faworytem do, co najmniej, udziału w finale MP, ale po trudnym moskiewskim turnieju Pucharu Top Teams Centrostal ostatecznie musiały zagrać tylko o 3. miejsce z Grześkami Kalisz, przegrywając zresztą tą rywalizację 2-3. W tym sezonie zawodniczki 4. zespołu LSK mogły się skupić wyłącznie na rozgrywkach krajowych, w których w rundzie zasadniczej zajęły 3. miejsce, takie samo jak rok temu. Choć w tym roku w zespole nie ma Magdaleny Godos (Winiary Kalisz-red) czy Jolanty Studziennej (Aluprof Bielsko-red), Centrostal dalej walczy o najwyższe trofea ligi. Czy dziś zdobycie MP jest realne dla drużyny z Bydgoszczy? Wynik sobotniego meczu w Orbicie, akurat na to pytanie raczej nie odpowie.

Mroczkowska vs. Ciaszkiewicz

Trudno porównać te dwie zawodniczki, bowiem grają one na zupełnie innych pozycjach w swych zespołach, ale coś je łączy. To „Coś”, to oczywiście Wrocław i Bydgoszcz. Karolina Ciaszkiewicz jest wychowanką Gwardii Wrocław oraz pierwszą uczennicą SMS-u pochodzącą ze stolicy Dolnego Śląska. Katarzyna Mroczkowska zaś, to m. in. kiedyś zawodniczka Centrostalu Bydgoszcz obecnie reprezentująca wrocławskie barwy. Gra tych siatkarek może być ozdobą sobotniego meczu w Orbicie, obydwie, jak mało kto, potrafią stanowić o skuteczności swych zespołów w ważnych momentach meczu. W tym sezonie Ciaszkiewicz przeciwko Gwardii zaprezentowała znakomitą skuteczność w turnieju w Bogatyni, w którym jej gra przesądziła o zwycięstwie Centrostalu w tie-breaku nad Gwardią. W meczu w Bydgoszczy, Karolina kończyła wiele ważnych „piłek”, Mroczkowska też, ale póki co, środkowa bardzo rzadko zdobywa więcej „oczek” niż atakująca-przyjmująca. W związku z tym do tej rywalizacji zapewne włączy się powracająca do pełni sił Bogusia Barańska oraz Daniela Rojkova (być może na pozycji atakującej) – wśród bydgoszczanek może od początku spotkania zobaczymy Alicję Szajek czy Monikę Naczk, ale czy tak będzie? Przekonamy się już w tą sobotę w hali Orbita o godz. 17-tej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved