Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wypowiedzi po meczu w Jastrzębiu

PLS: Wypowiedzi po meczu w Jastrzębiu

- Zagraliśmy dzisiaj najlepszy mecz w sezonie. Cieszy, że nasza forma wciąż idzie w górę - podsumował mecz w Jastrzębiu, kapitan gospodarzy, Daniel Pliński. Jastrzębie pokonało Mostostal 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału.

Andrzej Kubacki:

Przede wszystkim serdeczne gratulacje. W dniu dzisiejszym zespół Jastrzębia był nie do ugryzienia, zagrali siatkówkę na najwyższym poziomie krajowym, a może i wyżej. Jeśli utrzymają tą formę w dalszych rozgrywkach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, to może być tutaj, w Jastrzębiu, co świętować. Zawodnicy jastrzębscy pokazali dziś, że są klasą sami dla siebie, zagrali bardzo odważnie zagrywką. Nam ten mecz od początku się nie układał, szczególnie w przyjęciu, do tego doszły błędy w ataku, szczególnie w pierwszym secie. To wszystko spowodowało, że spadł nam poziom adrenaliny. Staraliśmy się walczyć, ale tak grającego Jastrzębia już dawno nie widziałem.Tomaso Totolo:

Bardzo dziękuję za gratulacje. Ważne było dla nas, żeby dobrze rozpocząć play offy. Mostostal jest dobrą drużyną, ale ten mecz rozpoczęli źle, popełniali błędy w ataku, co ułatwiło sprawę moim zawodnikom. W kolejnych setach graliśmy dobrą siatkówkę, zwłaszcza w bloku i zagrywce. Mam nadzieję. że jutro będzie podobnie. Nie musiałem dziś wiele mówić do swoich zawodników, wiedzieli co mają robić i to właśnie robili. Nie można powiedzieć, czy grając tak jak dziś, jesteśmy w stanie pokonać inny, wyżej notowany zespół. Nie można porównać meczu z Mostostalem do meczu ze Skrą. Dla nas ważny jest każdy kolejny mecz, nie wybiegamy w przyszłość aż tak daleko.

Daniel Pliński:

Chciałbym podziękować trenerowi Kubackiemu za miłe słowa. Zagraliśmy dziś chyba najlepszy mecz w sezonie, cieszy że nasza forma wciąż idzie w górę. Ale trzeba też sobie zdawać sprawę, że Mostostal zagrał słabsze spotkanie, myślę ze grali na 40-50 procent swoich możliwości. Jutro jest kolejny mecz, trzeba się mocno sprężyć, żeby ich pokonać. Wygraliśmy dopiero jedno spotkanie, do awansu potrzebne są trzy zwycięstwa, więc na razie nie zastanawiamy się nad kolejnym przeciwnikiem, na razie myślimy o tym, żeby wygrać trzy razy z dobrą drużyną, jaką jest Mostostal.

Petr Zapletal:

Myślę, że dzisiaj stać nas było na zdecydowanie lepszą grę. Jednak Jastrzębie zagrało bardzo dobrze zagrywką, to nam znacznie utrudniało atak, nie radziliśmy sobie z podwójnym jastrzębskim blokiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved