Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal poległ w Jastrzębiu

PLS: Mostostal poległ w Jastrzębiu

W najkrótszym, jak do tej pory meczu fazy play-off, Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonał Mostostal Azoty. Spotkanie w niczym nie przypominało walki o półfinał Polskiej Ligi Siatkówki.

Jastrzębianie rozpoczęli z wysokiego C, od asa serwisowego Dawida Murka. Skuteczna gra w kontrach sprawiła, że miejscowi bardzo szybko objęli prowadzenie 5:1 i o czas już na początku spotkania zmuszony był prosić trener Kubacki. Gospodarze schodząc na pierwsza przerwę techniczną po ataku Igora Yudina prowadzili już 8:2. Gdy ten właśnie zawodnik przy stanie 9:4 pojawi się w polu zagrywki rozpoczął się pogrom Mostostalu. Przez szczelny blok nie mógł przebić się Marcel Gromadowski, którego bardzo szybko zmienił Jarosz. W miejscu równie słabo spisującego się Kurka pojawił się Małecki. Jastrzębianie w jednym ustawieniu zdobyli pięć kolejnych punktów, prowadząc już 14:4 i dopiero skuteczny atak Małeckiego przerwał tę nieszczęśliwą dla gości serię. Tak wypracowana przewaga pozwoliła kontrolować grę na parkiecie i pewnie zakończyć pierwszą odsłonę zwycięsko, co skutecznym atakiem uczynił Szymański 25:12.

Od początku drugiej partii wydawało się, że Mostostal odzyskał spokój, skuteczne zagrania sprawiły, że po bloku na Kadziewiczu, goście prowadzili 5:2. Gospodarze zniwelowali stratę, gdy przez blok Murka nie przedarł się Kurek, schodząc na przerwę techniczną przy stracie do rywala 7:8. Bardzo dobry mecz rozegrał w szeregach gospodarzy Igor Yudin, po którego dwóch skutecznych kontrach, jastrzębianie wyszli na prowadzenie 10:9. Przewagę skutecznie powiększali m.in po skutecznych obronach Pawła Ruska. Jastrzębianie nie pozwalali rywalom na kończenie ataków i bardzo szybko na tablicy pojawił się wynik 14:10. W następnej akcji asem serwisowym popisał się Szymański. Sukces w tej partii przyniosła jastrzębianom „ucieczka z wynikiem” tuż po drugiej przerwie technicznej, gdy ze stanu 17:12, gospodarze wyszli na prowadzenie 21:12, przede wszystkim za sprawą dobrej gry blokiem. Tak wypracowana przewaga wystarczyła aby zakończyć seta wynikiem 25:17 po skutecznym ataku Dawida Murka.

Ostatni set spotkania rozpoczął się od wyrównanej walki po obydwu stronach, jastrzębianie wyszli na prowadzenie 3:2 gdy przez blok Iwanowa nie przedarł się Kurek. Rozgrywający Jastrzębia swoimi technicznymi zagrywkami wyprowadził drużynę na prowadzenie 9:6. Szybko jednak jastrzębianie musieli zapomnieć o trzy punktowej przewadze, po dwóch asach serwisowych z rzędu w wykonaniu Damiana Domonika. Nie wiele gorszy w elemencie zagrywki chciał być Dawid Murek, który przy stanie 11:9 również popisał się asem serwisowym. Po ataku w aut Kurka, ponownie na boisku pojawił sie Konrad Małecki, który w pierwszej akcji zablokowany został przez Iwanowa i jastrzębianie prowadzili już 16:11. Trener Totolo w końcówce spotkania dokonał zmiany swoich podstawowych graczy. Na parkiecie pojawił sie Paweł Siezieniewski a także Jakub Bednaruk. Zmiennicy radzili sobie nie gorzej, piłkę meczową atakiem z kontry dał gospodarzom Grzegorz Szymański a wprowadzony na ostatnią piłkę Kamiński potrzebował aż trzech ataków aby skutecznie zakończyć spotkanie wyniki 25:21 w trzecim secie i 3:0 w całym meczu.

Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty 3:0

(25:12, 25:17, 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Jastrzębskiego Węgla

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Yudin, Murek, Szymański, Kadziewicz, Iwanow, Rusek oraz Bednaruk, Siezieniewski, Kamiński

Mostostal Azoty: Bakumowski, Domonik, Gromadowski, Małecki, Zapletal, Nowak, Mierzejewski, Jarosz, Oczko