Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Papke: Jesteśmy silniejsi od Jadaru

Paweł Papke: Jesteśmy silniejsi od Jadaru

- Jeżeli zagramy na swoim poziomie powinniśmy przejść przeciwnika - tak przed meczami pierwszej rundy play-off pomiędzy PZU AZS-em Olsztyn oraz Jadarem Radom mówi atakujący z Olsztyna, Paweł Papke.

Katarzyna Grzegorzewska: Za nami runda zasadnicza jakbyś ocenił grę AZS Olsztyn?

Paweł Papke: Najbardziej chyba żal tego Pucharu CEV, który przegraliśmy z Jastrzębskim Węglem, w lidze pogubiliśmy trochę punktów z Rzeszowem, nie nawiązaliśmy wyrównanej walki w drugim meczu z Bełchatowem. Ale cóż Skra grała równo, popełniała znacznie mniej błędów i dlatego zasłużenie była liderem po rundzie zasadniczej. Na szczęście ominęły nas zawirowania i kłopoty jakie miały miejsce w Częstochowie i Jastrzębiu.Który zespół prezentuje się jak do tej pory poniżej oczekiwań kibiców, działaczy?

Tak jak wcześniej powiedziałem, te zawirowania w Częstochowie i Jastrzębiu związane ze zwolnieniem zawodnika czy też trenera powodowały, że gra tych zespołów mogła przynosić niezadowolenie wśród kibiców i działaczy. Podobna sytuacja była u nas w zeszłym sezonie. Wybrnęliśmy z niej zajmując trzecie miejsce. Zobaczymy jak te zespoły sobie poradzą.

Przed Wami pierwsza faza play-off, w której zmierzycie się z Jadarem Radom. Zapowiada się bez niespodzianki i tę rywalizację zakończycie w trzech spotkaniach.

Play–off rządzi się swoimi prawami. Rok temu na przykład przegraliśmy jeden mecz z Rzeszowem. Jeżeli zagramy na swoim poziomie powinniśmy przejść przeciwnika. Nie ukrywajmy, jesteśmy lepsi i mam nadzieję, że wyjdziemy zwycięsko.

Niedawno odbyło się losowanie par finałowych Pucharu Polski. W pierwszym meczu zmierzycie się z Politechniką Warszawską, która ostatnio nie radziła sobie na ligowych parkietach.

Zespół Politechniki Warszawskiej był prawdopodobne źle przygotowany fizycznie do sezonu, co się odbiło na pierwszej rundzie. Losowanie normalne, cztery najlepsze zespoły zostały rozstawione z tymi teoretycznie słabszymi. Tak więc żadnych niespodzianek nie należało się spodziewać. Nie ma co robić wrzawy pierwszy mecz gramy z Warszawą.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne, gdzie zamierzasz je spędzić?

Zanosi się, że w Olsztynie. Z Radomia wrócimy w nocy w piątek albo w sobotę, więc na podróż w moje rodzinne strony czy też żony nie będzie czasu i dlatego Święta spędzimy w tym roku na Warmii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved