Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: W ten weekend poznamy finalistki?

II liga: W ten weekend poznamy finalistki?

Przed nami kolejne emocjonujące zmagania play-off w grupie pierwszej II ligi siatkarek. Do rewanżowej, derbowej konfrontacji dojdzie w Mogilnie, gdzie Sokół będzie próbował przerwać złą passę w rywalizacji z Budowlanymi Toruń.

Cztery ostatnie pojedynki tych ekip to zwycięstwa drużyny z Grodu Kopernika. Czy podopieczne trenera Jerzego Patera przerwą w sobotę tę serię? Niedawno zespół Sokoła, jako pierwszy w tym sezonie, miał piłkę meczową na obiekcie w Toruniu mimo, iż grał z dwiema kontuzjowanymi zawodniczkami Magdaleną Makowską i Malwiną Konkolewską. Toruńska drużyna chciałaby ten etap rywalizacji zakończyć najlepiej w sobotę, a już nikt nie dopuszcza do siebie myśli o konieczności rozegrania piątego meczu w Toruniu.

Trzecie spotkanie play-off w Mogilnie odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00, a ewentualne czwarte – w niedzielę o godz. 12:00. Prezentem dla kibiców obu stron ma być bezpłatne wejście na niedzielny mecz, z którego jednak toruńscy fani woleliby zapewne nie korzystać… Jak zwykle w pojedynkach mogileńsko-toruńskich zapowiadają się duże emocje.Także w drugiej parze zespół z niższą lokatą po rundzie zasadniczej, zaczął od dwóch porażek. W ostatnim dniu marca drużyna ChTPS Chodzież podejmie pierwszą próbę odrabiania strat poniesionych w Gdańsku. Multimedalistki rozgrywek młodzieżowych grające w barwach Gedanii II, podobnie jak ich koleżanki z Torunia, są już o krok od awansu do finału II ligi. Rywal z Wielkopolski, pomimo wzmocnień kadrowych dokonanych na początku sezonu, fazę zasadniczą rozgrywek ukończył dopiero na trzecim miejscu. Siatkarki z Chodzieży przegrały wszystkie istotne spotkania rozegrane na obcych parkietach, a także mecz u siebie z Gedanią II. Tak więc, identycznie jak w rywalizacji Budowlanych z Sokołem, wszystkie spotkania w play-off do tej pory wygrywał ten teoretycznie silniejszy z zespołów. Czy i tutaj finalistę poznamy bez konieczności rozegrania piątego meczu…?

Zobacz również:

Wyniki play-off II ligi gr. 1 kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved