Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rosyjskiej siatkówce potrzebny sukces

Rosyjskiej siatkówce potrzebny sukces

- Zwycięstwo Dynama Moskwa w turnieju Final Four Ligi Mistrzów jest potrzebny jak łyk świeżego powietrza - powiedział Giennadij Szypulin, były trener reprezentacji Rosji, który prowadzi obecnie Lokomotiw Biełgorod.

Z tym zespołem wygrywał on dwukrotnie Ligę Mistrzów. – Nasza siatkówka po niepowodzeniu w mistrzostwach świata nie jest obecnie w komfortowej sytuacji.

Szypulin przypomniał, że w tym roku Rosja zorganizuje mistrzostwa Europy, które również „trzeba wygrać.” – W ostatnim okresie drogi Lokomotiwu Biełgorod krzyżowały się z drogami pozostałych uczestników zawodów i wiem, że Dynamo stać na pokonanie tych zespołów – powiedział Szypulin.Zdaniem Szypulina największym problemem Dynama nie będą rywale w Final Four, ale wewnętrzna rywalizacja. Podkreślił on, że nie rozumie dlaczego play-off rozpoczęło się przed tym turniejem i moskiewski zespół musiał tracić siły na walkę z silnym Lokomotiwem Jekaterynburg. Jego zdaniem terminy ćwierćfinałów można było przesunąć.

Nie rozumiem też dlaczego kierownictwo federacji zezwoliło prowadzić Władimirowi Alekno Dynamo nie tylko w czasie Final Four, ale również do końca sezonu klubowego – powiedział Giennadij Szypulin. – Mimo wszystko trener reprezentacji będzie musiał rozwiązywać wiele spraw kadry. W tym momencie zajęcia w klubie mogą mu przeszkadzać. Jednak jestem głęboko przekonany, że obecność Alekny na ławce trenerskiej Dynama pozwoli mu wygrać Ligę Mistrzów. Ten sukces rosyjskiej siatkówce jest bardzo potrzebny.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved