Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlani Łódź myślą o I lidze

Budowlani Łódź myślą o I lidze

W przyszłym sezonie aż cztery łódzkie drużyny będą prawdopodobnie występować w II lidze żeńskiej. Sytuacja może ulec zmiani, jeżeli Budowlani wykupią miejsce w I lidze, albo awansuje do niej drużyna z Aleksandrowa.

Jak oceniają swoje szanse poszczególne kluby?

Wiesław Chudzik, prezes Budowlanych: – Wspólnie ze strategicznym sponsorem, Organiką, rozważamy możliwość wykupienia miejsca w I lidze. Wiąże się to jednak ze znacznym wzrostem kosztów utrzymania zespołu, nie mówiąc już o wydatkach, jakie trzeba ponieść na rzecz klubu, który odstąpiłby nam miejsce w I lidze. Jesteśmy więc w trakcie poszukiwania dalszych sponsorów. Mamy zespół, oparty na doświadczonych siatkarkach. Występy w II lidze będą dla nas kolejnym zmarnowanym sezonem, a też kosztownym.Andrzej Wencław, kierownik Jedynki Aleksandrów: – Walczymy w play-off o awans do I ligi. Gdyby udało się nam przejść tę przeszkodę to czeka nas jeszcze druga runda eliminacyjna. Jeżeli nie awansujemy, to w przyszłym sezonie, już w wzmocnionym składzie, podejmiemy ponownie próbę wejścia do I ligi.

Roman Stępień, prezes ŁKS: – Połączenie siatkówki ŁKS z SMS okazała się udanym posunięciem, drużyna utrzymała się w II lidze. Jeżeli znajdą się możni sponsorzy to w przyszłym sezonie podejmiemy walkę o awans.

Krzysztof Świątczak, kierownik drużyny Startu UKS 179: – Musieliśmy pożegnać się w z I ligą, ponieważ zdecydowaliśmy się grać wyłącznie zdolnymi juniorkami. Na I ligę nasze dziewczęta były za słabe, ale powinny sobie dobrze radzić w II lidze.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved