Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowe podsumowanie 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Strefowe podsumowanie 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Winiary, Nafta, Centrostal, BKS, Muszynianka - znamy już układ pierwszej piątki LSK przed rundą play-off. Jeżeli w ostatniej kolejce nie dojdzie do niespodzianek, w barażach zagrają ekipy Stali Mielec oraz Gwardii Wrocław.

W grodzie Staszica obyło się bez sensacji. Wiceliderki tabeli pewnie pokonały tegorocznego beniaminka ligi – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok. Mecz nie stał na wysokim poziomie, pilanki nie pozwoliły swoim rywalkom przekroczyć bariery 20 oczek w żadnym z setów i tym samym dołączyły kolejne 3 punkty do swojej kolekcji. Na wyróżnienie zasłużyła środkowa „nafciarek” – Agnieszka Bednarek, która była najlepiej punktującą zawodniczką meczu (11 pkt.). Najwięcej „oczek” w drużynie Pronaru, zdobyła Elżbieta Skowrońska. Pomimo porażki siatkarki z Białegostoku mają nadal realne szanse na utrzymanie ósmej pozycji w LSK i awans do play-off.

Nafta Piła – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0(25:18, 25:19, 25:19)

Więcej o meczu


Do wyrównanego pojedynku doszło w Gdańsku, gdzie walczyły dwa zespoły z dolnej części tabeli – Gedania i AZS AWF. Dla poznanianek było to kolejne zwycięskie spotkanie z serii „za 6 punktów”. Za najciekawszą partię, można uznać partię czwartą. Wysoka przewaga przyjezdnych ( 21:15) nie zniechęciła „gedanistek”, które odrobiły straty, by ostatecznie ulec w zaciętej końcówce. Zwycięstwo w tym secie zadecydowało o 3 punktach dla poznanianek, które w ostatniej partii zdeklasowały gospodynie. Rozgrywająca Energi Gedanii – Ewa Ślusarz, na pomeczowej konferencji przyznała, że przeciwniczki zagrały lepiej jako zespół. Wygrana zawodniczek Wojciecha Lalka daje im praktycznie pewny awans do czołowej ósemki LSK. Gdańszczanki także mogą spokojnie przygotowywać się do play – off, znajdują się bowiem na szóstym miejscu w tabeli.

Energa Gedania Gdańsk – IDMSA SwarzędzMeble AZS AWF Poznań 1:3

(21:25, 25:22, 24:26, 12:25)

Więcej o meczu


Pewne zwycięstwo nad Stalą Mielec zanotowały siatkarki Muszynianki Fakro. Porażka „stalówek” stawia je w bardzo trudnej sytuacji, przed zbliżającą się rundą play–off. Perspektywa awansu do „ósemki” jest już praktycznie nierealna. Mielczanki znajdują się obecnie na 9. miejscu w tabeli i został im do rozegrania mecz z pilską naftą, a równie grający „team” Jerzego Matlaka z pewnością nie da sobie wydrzeć pewnych punktów. Mielczanki muszą wierzyć w możliwość sprawienia niespodzianki, by namieszać jeszcze w dolnej części tabeli LSK

Muszynianka Fakro Muszyna – Stal Mielec 3:0

(2:17, 25:20, 25:16)

Więcej o meczu


W Kaliszu spotkały się liderki tabeli – Winiary Kalisz i outsiderki – Gwardia Wrocław. Scenariusz spotkania, nie przewidywał zaskakujących rozstrzygnięć i sprawdził się w zupełności Kaliszanki bez większego problemu pokonały „czerwoną latarnię” ligi, umacniając się tym samym na pierwszej pozycji w tabeli. Zawodniczka gospodyń – Milada Spalova, w wywiadzie przyznała, że zaskoczył ją brak walki gwardzistek, dla których każdy punkt był na wagę złota. Przed ekipą Rafała Błaszczyka bardzo ciężkie zadanie, został jej bowiem do rozegrania mecz z wyżej notowanym Centrostalem, a od przedostatniej Stali, dzielą ją trzy punkty. Sytuacja jest już klarowna – zawodniczki Rafała Błaszczyka są skazane na grę w strefie barażowej.

Winiary Kalisz – Dialog Gwardia Wrocław 3:0

(25:19, 25:14, 22:25)

Więcej o meczu


W ostatnim meczu 17. kolejki zawodniczki bydgoskiego Centrostalu, po bardzo zaciętej walce pokonały na własnym parkiecie Aluprof Bielsko-Biała. Ewie Kowalkowskiej i jej koleżankom udało się tym samym zrewanżować, za porażkę z BKS-em w pierwszej rundzie. Już przed meczem było wiadomo, że siatkarki znad Brdy nawet w razie niepowodzenia mają praktycznie zapewnioną trzecią pozycję w tabeli przed play-off. Dwa zdobyte w środę punkty ugruntowały je na trzecim miejscu w tabeli.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2

(22:25; 25:22; 21:25; 25:23; 15:10)

Więcej o meczu

Zobacz również:

Wyniki 17. kolejki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved