Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Przed meczem Centrostalu z BKS Aluprof

Przed meczem Centrostalu z BKS Aluprof

Siatkówka uległa... samochodom. W ostatni weekend bydgoską Łuczniczkę zarezerwowali organizatorzy targów motoryzacyjnych. Właśnie dlatego przeniesiono mecz 17. kolejki LSK.

Zawodniczki Centrostalu i BKS Aluprof Bielsko-Biała spotkają się na parkiecie dzisiaj w Bydgoszczy. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17.

I nie byłoby nic nadzwyczajnego w tym spotkaniu, gdyby nie fakt, że może on zdecydować o tym, która z ekip zajmie trzecią lokatę po sezonie zasadniczym (zostanie zakończony w najbliższy weekend). Emocje w Bydgoszczy i Bielsku-Białej sięgają zenitu. Niby – na pierwszy rzut oka – nie ma wielkiej różnicy, kto „wyląduje” na trzeciej, a kto na czwartej pozycji. Niby…Piąte miejsce ma już zapewnione Muszynianka-Fakro – przypomniał Piotr Makowski, opiekun Centrostalu. – Więc już w I fazie rundy play-off zespół, który wywalczy czwarte miejsce będzie czekała ciężka przeprawa z aktualnymi mistrzyniami Polski.

Co prawda bydgoszczanki nie mają traumatycznych wspomnień z meczów z tym rywalem, ale już w Bielsku-Białej (nie trzeba chyba nikogo o tym przekonywać) na hasło „Muszynianka” wszyscy dostają wysypki! W zeszłym sezonie właśnie już w I rundzie play-off „mineralne” wyeliminowały bielszczanki, a w tegorocznych rozgrywkach zdążyły im już urwać cztery punkty. – Nie wiem skąd się bierze nasz problem z tą ekipą – przyznała atakująca BKS-u, Joanna Staniucha.

Wracając do dzisiejszego spotkania. BKS przygotowywał się do niego w hali COS w Szczyrku, bowiem obiekt macierzysty klubu również był zajęty. – Nieco na zdrowie narzekają Ania Podolec i Kasia Jaszewska, ale myślę, że to nic poważnego – zadeklarował opiekun bielszczanek, Wiktor Krebok.

Zresztą z jego osobą wiąże się kolejny „smaczek” dzisiejszego pojedynku. Otóż w poprzedniej rundzie właśnie meczem z Centrostalem BKS debiutował pod wodzą nowego szkoleniowca – czyli Kreboka (zastąpił na stanowisku Jacka Skroka). Wówczas bielszczanki wygrały 3:1.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved