Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Prezydent pomoże w znalezieniu sponsora

Prezydent pomoże w znalezieniu sponsora

fot. archiwum

Mimo dobrych wyników, nad pierwszoligowym zespołem siatkarek AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski gromadzą się "czarne chmury”. Właśnie w tej sprawie wczoraj w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa z udziałem włodarzy miasta, klubu, trenera i zawodniczek.

Podczas spotkania zostały raz na zawsze ucięte spekulacje na temat pracy i postawy zespołu oraz trenera Jarosława Bodysa . Zdziwienia całym tym zamieszaniem nie kryli prezydent miasta Jarosław Wilczyński i wiceprezydent Paweł Walesic . Obaj panowie podziękowali zespołowi za zajęcie w rundzie zasadniczej szóstego miejsca, najlepszego w dotychczasowej historii klubu.

 

Chcę, a nie muszę 

Kłopoty finansowe ostrowieckiego zespołu rozpoczęły się pod koniec 2006 roku. Z klubu odszedł strategiczny sponsor, zaczęli się również wycofywać mniejsi sponsorzy. Pozostała głównie pomoc ze strony miasta, które oprócz stypendiów zabezpieczyło zespołowi bazę do treningów, odnowy biologicznej i zapewniło środki transportu na wyjazdowe mecze.

 

Zespół siatkarek jest wizytówką naszego miasta. Bardzo zależy nam, aby ta dyscyplina sportu rozwijała się. W tej chwili prowadzimy rozmowy z firmą, która mogłaby zostać strategicznym sponsorem AZS KSZO. To nie jest nasz obowiązek, ale my bardzo chcemy pomóc w stabilizacji finansowej ostrowieckiego klubu – oświadczył prezydent.

 

Działają społecznie

 

Podczas tego spotkania padły również zarzuty pod adresem zarządu klubu. Warto jednak nadmienić, że od dwóch lat działający w nim społecznie panowie sprawili, iż klub wyszedł na prostą. Niektórzy w Ostrowcu domagają się ich dymisji. Dlaczego? Może komuś bardzo zależy na przejęciu posady w klubie, który w tej chwili w światku siatkarskim ma bardzo dobrą opinię i do którego chcą przychodzić siatkarki. Jeszcze dwa lata temu namówienie klasowej zawodniczki na reprezentowanie barw AZS KSZO graniczyło z cudem.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved