Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pilskie kłopoty pod siatką

Pilskie kłopoty pod siatką

Dzisiaj mało kto pamięta o tym, że rok temu pierwszy zespół Jokera miał być sprzedany do Gdańska. Klub był wtedy pod ścianą: spadek z PLS, długi i niewesołe perspektywy na przyszłość.

Decyzję o sprzedaży wtedy w ostatniej chwili na szczęście odwołano. Joker w nowym składzie i z nowym trenerem jak burza przeszedł przez sezon w I lidze, tylko długi zostały. Prezes klubu, Jerzy Jasiński, nie ukrywa, że sytuacja finansowa klubu jest gorsza niż była dwa lata temu, kiedy pierwszy raz wywalczyli awans do najwyższej ligi.

Nie robimy z tego jednak tragedii – mówi Jerzy Jasiński. – Jeżeli wejdziemy do PLS, to jest szansa, żeby się odbić. Wtedy, dwa lata temu, na początku nie mieliśmy nic; teraz mamy poważnego sponsora, który zagwarantuje nam ligowy byt. Musimy tylko awansować.Jeżeli nie uda się awansować, z męską siatkówką w Pile może być naprawdę krucho. Zawodnicy, jeśli będą chcieli postawić na swoją karierę i rozwój, będą musieli zmienić klub. Bez żadnych perspektyw będzie też młodzież, która zajęła czwarte miejsce w finałach Mistrzostw Polski.

To boli najbardziej – mówi Jerzy Jasiński. – Możemy wychować świetnych zawodników, ale potem będziemy musieli ich oddać do innych klubów, bo w Pile nie będą mieli warunków.

To nie tylko bolesna, ale i chora sytuacja. I to nie jest problem jedynie klubu, ale całego miasta, że nie jest potrafi zatrzymać najzdolniejszej sportowo młodzieży.

Niewykluczone, że w ślady jokerowców mogą pójść w przyszłości także młode nafciarki. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski i kandydat na mistrza również w tym sezonie boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Jak długo można tak grać?

Pilskie nafciarki znowu będą się liczyć w walce o mistrzostwo ligi, a jokerowcy ponownie pukają do bram Polskiej Ligi Siatkówki. Takie sukcesy mogłyby cieszyć działaczy i kibiców, gdyby nie pustki w klubowych kasach, a rachunek za awans może się okazać bardzo wysoki.

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved