Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: Centrostal pokonał Aluprof

LSK: Centrostal pokonał Aluprof

Aż pięciu setów potrzebowały siatkarki Centrostalu Focus Park Bydgoszcz, aby pokonać BKS Aluprof Bielsko-Biała w zaległym meczu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Był to pojedynek o 3 miejsce w tabeli na koniec rundy zasadniczej, w lepszej sytuacji już wiadomo znajdą się Bydgoszczanki.

Początek spotkania nie wyglądał tak różowo dla podopiecznych Piotra Makowskiego, jego zawodniczki miały duży problem z kończeniem ataków, gdy udawało się jakoś rozegrać piłkę, kapitalnie w obronie spisywała się młoda libero „stalówek” Paulina Maj, w bloku brylowały zaś Kucharska i Studzienna. Ostatecznie zespół z południa Polski wygrał pierwszą partie 25:22.

Drugi set to zażarta walka punkt za punkt na samym początku. Z biegiem czasu bydgoszczanki łapały właściwy dla siebie rytm i odskoczyły na trzy punkty 13:10. Następnie „team” Wiktora Kreboka wziął się do roboty i zniwelował stratę do jednego „oczka”. W przeciągu całej partii można było obejrzeć popisy defensywy po obu stronach siatki, co dostarczyło wiele emocji kibicom zgromadzonym w hali Łuczniczka. Końcówka należała jednak do podopiecznych Piotra Makowskiego i to one wygrały 25:22 i wyrównały stan meczu na 1:1.

Trzeci set to mocne uderzenie siatkarek z Podbeskidzia, które miedzy innymi dzięki skutecznej grze Anny Podolec, objęły aż sześciopunktowe prowadzenie (15:9). Następnie dały o sobie znać Aleksandra Liniarska oraz kapitan Pałacanek Ewa Kowalkowska i na tablicy wyników po chwili widniał rezultat 14:15. Lepiej finiszowały jednak bielszczanki, wygrywając ostatecznie seta 25:21.

Gdy zaczynała się czwarta odsłona, mało kto wierzył jeszcze w zwycięstwo gospodyń. Gra była niemrawa, a Stal grała pewnie i wydawało się że osiągnie swój cel. Na pierwszą przerwę techniczną to właśnie podopieczne Kreboka schodziły prowadząc 8:6. Nadal można było oglądać długie wymiany, ale to bydgoszczanki w połowie seta zniwelowały stratę (16:16). Emocji nie brakowało do końca, a lepiej nerwy opanował Centrostal, który zwyciężył dwoma punktami.

Tie-break należał od początku do bydgoszczanek, które dyktowały warunki gry. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:7 dla gospodyń. Za sprawą Karoliny Ciaszkiewicz i Ewy Kowalkowskiej ich przewaga stale się zwiększała. Ostatecznie Pałac Bydgoszcz wygrał piątego seta 15:10 i cały mecz 3:2.

Na wyróżnienie zasługują przede wszystkim libero obu zespołów Dominika Leśniewicz oraz Paulina Maj.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2

(22:25; 25:22; 21:25; 25:23; 15:10)

Centrostal: Śrutowska, Kuligowska, Liniarska, Kowalkowska, Ciaszkiewicz, Goczewa, Leśniewicz (l) – Naczk, Ściurka, Wysocka, Łunkiewicz

BKS: Smak, Jaszewska, Kucharska, Podolec, Staniucha, Studzienna, Maj (l) – Wojtowicz, Niedźwiecka, Sadurek