Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejny protest w sprawie turnieju w Białej Podlaskiej

Kolejny protest w sprawie turnieju w Białej Podlaskiej

Nie milkną echa turnieju finałowego o II ligę mężczyzn rozegranego w Białej Podlaskiej. Dziś do PZPS wpłynął kolejny protest, tym razem od gospodarzy turnieju, którzy domagają się zweryfikowania wyników spotkań z udziałem zespołu Cuprex Lubin.

Informowaliśmy już wcześniej, że do PZPS wpłynął protest działaczy AZS Politechnika Krakowska. Sprawa dotyczy zawodnika Cuprex Lubin, Jerzego Zwierki, który zdaniem innych zespołów nie miał prawa występować w barwach tego klubu zgodnie z przepisami PZPS. Jak można przeczytać w piśmie skierowanym do PZPS Jerzy Zwierko reprezentował w tym sezonie barwy II-ligowego Orła Międzyrzecz. Zgodnie z przepisami sportowo-organizacyjnymi, zawodnik może podczas sezonu zmienić barwy klubowe, ale tylko przechodząc do ligi wyższej, niż ta, w której występował dotychczas.

Punkt 53 Regulaminu zmiany barw klubowych zawarty w przepisach dostępnych na oficjalnej stronie internetowej siatkarskiej centrali stanowi:53. W tym samym czasie zawodnik może należeć tylko do jednego klubu sportowego. W jednym sezonie rozgrywkowym zawodnik może reprezentować tylko barwy tego samego klubu, z wyjątkiem, gdy za zgodą klubów zawodnik zmienia barwy klubowe przechodząc do innego zespołu grającego w wyższej lidze. Zmiana taka może odbyć się tylko raz w sezonie rozgrywkowym do godziny 24:00 dnia poprzedzającego rozpoczęcie rundy rewanżowej rozgrywek fazy zasadniczej ligi. W rozgrywkach wojewódzkich ostatecznym terminem jest 31.XII.2006 roku.

Zgodnie z nim Jerzy Zwierko, jeśli rzeczywiście w tym sezonie rozegrał spotkanie w barwach międzyrzeckiego Orła, mógł zmienić klub, ale tylko na występujący w I lidze lub tez PLS. Cuprex Lubin grał w lidze wojewódzkiej, czyli niższej niż jego poprzedni klub.

Wtorkowa Gazeta Krakowska w swojej publikacji twierdzi, że zdaniem pracowników PZPS Jerzy Zwierko dostał specjalną zgodę prezydium PZPS na występy w Cuprex Lubin. Mamy nadzieję, że powyższe stwierdzenie jest tylko nieporozumieniem lub lapsusem językowym, w przeciwnym razie okazałoby się, że w rozgrywkach są równi i równiejsi. Podobnie prezydium PZPS mogłoby dać zgodę na przejście zawodników rezerw Skry Bełchatów (które zakończyły już rozgrywki) do jednej z drużyn walczących o utrzymanie w II lidze. O składzie II ligi nie decydowałyby wówczas wyniki spotkań rozgrywanych zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową i przepisami ustalonymi przez PZPS, a decyzja należałaby do prezydium. Spokojnie można byłoby wówczas zrezygnować z organizowania rozgrywek…

Trudno tu winić samego zawodnika, czy też nawet lubiński klub. W końcu ktoś zatwierdził wymagany formularz F-02, na którym wyżej wymieniony zawodnik widniał. Jeśli doszło do pomyłki, powinna ona być jak najszybciej naprawiona. W każdym bądź razie liczymy na szybkie wyjaśnienie sprawy w taki sposób, aby sens istnienia przepisów obowiązujących w rozgrywkach PZPS nie został zachwiany.

Działacze AZS AWF Biała Podlaska domagają się zweryfikowania wyników wszystkich spotkań w których grał nieuprawniony ich zdaniem zawodnik. Gdyby do tego doszło, tabela turnieju finałowego wyglądałaby następująco:

1. KS AZS AWF Biała Podlaska  	3 5  	8:4 - awans
2. AZS Politechnika Krakowska 	3 5 	8:5 - baraż
3. MKS Czarni Pruszcz Gdański 	3 5 	7:5
4. MKS Urbex Cuprum Lubin 	         3 0 	0:9

Zobacz również:

Wyniki tabela turnieju finałowego o II ligę mężczyzn w Białej Podlaskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved