Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Ireneusz Mazur: Atrakcyjny turniej w Kielcach

Ireneusz Mazur: Atrakcyjny turniej w Kielcach

- Rezultaty losowania Pucharu Polski PLUS CUP 2007 przyjęliśmy z umiarkowanym optymizmem - powiedział trener PZU AZS Olsztyn Ireneusz Mazur. - Na tym etapie rywalizacji nie ma już drużyn, które można "ot tak sobie łyknąć".

Ireneusz Mazur podkreślił, że w Kielcach zapowiada się bardzo atrakcyjny turniej. W ciągu trzech dni będziemy mieli przegląd dziewięciu wicemistrzów świata, kilku świetnych zagranicznych graczy, uczestników ostatniego czempionatu w Japonii – powiedział trener PZU AZS. W ankiecie na najlepszą szóstkę fazy zasadniczej najwięcej głosów zebrali dwaj zawodnicy z Olsztyna – Paweł Zagumny i Sinan Tanik.

Paweł Zagumny jest postacią wyrazistą – powiedział trener Mazur. – Wybija się zdecydowanie w Polskiej Lidze Siatkówki, o tym nie ma co nawet dyskutować. Jeżeli chodzi o Sinana Tanika, to doskonale znamy jego siły i słabości. Wizytówkami tureckiego siatkarza są atak i zagrywka. Na pewno w wykreowaniu Sinana Tanika sporą zasługę ma Paweł Zagumny.Zanim jednak dojdzie do atrakcyjnie zapowiadającego się turnieju Pucharu Polski w Kielcach w Polskiej Lidze Siatkówki rozegrane zostaną mecze play off. Typowanie wyników jest pewnego rodzaju wróżeniem z fusów i nie dlatego, że nie znamy wartości poszczególnych drużyn – powiedział Ireneusz Mazur. – Znamy je doskonale. Wiemy, że Jadar Radom rozegrał kilka świetnych spotkań. Ma dobrych zawodników choćby libero czy doskonale radzącego Sebastiana Pęcherza. Trudno natomiast określić jakie będzie nastawienie psychiczne zespołów ze słabszej czwórki. Czy zapewnienie ligowego bytu jak np. w przypadku Jadaru zmobilizuje tę ekipę do jeszcze lepszej gry, czy wprowadzi na swój sposób naturalne w takiej sytuacji rozluźnienie.

Ireneusz Mazur w ostatnich latach odnosił z BOT Skrą Bełchatów największe sukcesy w Polskiej Lidze Siatkówki i Pucharze Polski. Od tego sezonu pracuje w PZU AZS Olsztyn. Czy po złotych medalach i pucharowych trofeach każdy inny wynik będzie porażką?

W mojej karierze trenerskiej stawiano już mi wiele celów i zadań – powiedział trener PZU AZS. – Musiałem sam do wszystkiego dochodzić. Niczego mi nie podano na tacy. Jedyna rzecz jakiej się boję, to moja własna ambicja.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved