Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Nie poddajemy się

Dariusz Luks: Nie poddajemy się

- Nie przewiduję sensacyjnych rozstrzygnięć w I fazie play-off - twierdzi trener Jadaru Radom Dariusz Luks. - Między czołową czwórką, a resztą stawki jest spora różnica w umiejętnościach.

My jednak nie poddajemy się i jedziemy walczyć do Olsztyna. Nie mamy nic do stracenia. Zdajemy sobie sprawę, jak znakomitych zawodników ma PZU AZS – mówi radomski szkoleniowiec.

Po wygraniu dwóch setów w sobotnim meczu z J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska zespół Jadaru miał zapewnione siódme miejsce i awans do play off. – Nie pamiętam kiedy ostatni raz w Polskiej Lidze Siatkówki beniaminek był tak wysoko po fazie zasadniczej – powiedział trener Jadaru. – Praktycznie od podstaw tworzyliśmy nowy zespół. Mieliśmy w składzie Kokocińskiego, Pawlińskiego, Makaryka, Pęcherza i Żalińskiego. Pozostali przyszli do nas.Dariusz Luks przypomniał, że tak chwalona w tym sezonie Resovia Rzeszów miała po wejściu do ekstraklasy problemy. – Zespół ten od jakiegoś czasu gra praktycznie w niezmienionym składzie – powiedział. – W grach zespołowych a szczególnie w siatkówce jest to bardzo ważne. Na razie co mieliśmy zrobić w Polskiej Lidze Siatkówki, to zrobiliśmy.

W I rundzie play off najciekawiej zapowiada się rywalizacja pomiędzy Wkręt-Metem Domexem AZS-em Częstochowa i Asseco Resovią Rzeszów. – Nie sądzę, żeby Częstochowa miała większe problemy z awansem – powiedział Dariusz Luks. – Myślę, że ten zespół będzie grał lepiej, podobnie jak Jastrzębski Węgiel.

Jadar Radom nie zakwalifikował się do finałowego turnieju Pucharu Polski. –Zapowiadają się bardzo atrakcyjne zawody – mówi Dariusz Luks. – Będą trzy dni najwyższej klasy grania.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved