Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Srebro w Adelaide

Srebro w Adelaide

Dwaj strażacy-siatkarze z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie - Łukasz Zemła i Tomasz Miarka - przywieźli srebrne medale z World Police & Fire Games - czyli rozgrywanej w Adelaide, światowej olimpiady służb mundurowych.

Olimpiada odbyła się w Australii, w Adelajdzie. W kadrze Polski, składającej się z dziesięciu zawodników, znalazło się miejsce dla Miarki i Zemły. Częstochowianie, w przeszłości uczniowie ZS im. Norwida i studenci CS PSP, byli silnymi punktami drużyny. Polska w pięciozespołowej grupie zajęła drugą pozycję. – Pokonaliśmy reprezentację Kalifornii 2:0, RPA 2:0 i Dynamo Moskwa 2:1 – mówi Łukasz Zemła. – Niestety, przegraliśmy z drużyną z Jekaterynburga 0:2 i zajęliśmy w grupie drugą pozycję. – W półfinale pokonaliśmy reprezentację Rosji 2:0. Ogólnie w całym turnieju zespołów rosyjskich było kilka. – W finale ponownie spotkaliśmy się z drużyną z Jekaterynburga – dodaje Tomasz Miarka. – Z nimi też graliśmy rok temu na mistrzostwach świata w Hongkongu. W tie-breaku zacięta walka trwała do stanu 6:6. Później pojawiło się kilka błędów naszych, sędziów i ostatecznie przegraliśmy 2:3, ale zdobyliśmy wicemistrzostwo.

Zawodnicy są jednak zadowoleni ze swojego osiągnięcia. – To nasze trzecie medale – mówią. – Wcześniej zdobyliśmy srebro na mistrzostwach Europy, które rozgrywane były w Częstochowie. Rok temu w Hongkongu również wywalczyliśmy srebrne krążki. Na razie nie możemy pokonać Rosjan, ale mamy nadzieję, że nadejdzie ten dzień i złoto będzie nasze. Oni są jednak odpowiednio motywowani. Za medal mieli obiecany awans zawodowy.

źródło: gazeta.pl