Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Rybak: Do play-off z czystym kontem

Radosław Rybak: Do play-off z czystym kontem

- A miało być inaczej - mówi as AZS Politechniki Warszawskiej Radosław Rybak. - Nie tylko ja liczyłem na inny wynik w tym sezenie. Ale nie ma co wracać do przeszłości. Najważniejsze, że znaleźliśmy się w play-off i teoretycznie możemy jeszcze zdobyć mistrzostwo Polski.

Radosław Rybak podkreślił, że zna doskonale siłę Bełchatowa i pamięta, że ten zespół przegrał w tym sezonie tylko raz. Jednak to wcale nie znaczy, że my z góry poddamy się. To jest sport i różne sensacyjne rzeczy w nim się działy. Do play off każdy zespół przystępuje z czystym kontem.

Atakujący warszawskiego zespołu liczy, że kłopoty ze skompletowaniem składu już się skończyły. Nie będzie gry z trzema rozgrywającymi w jednym spotkaniu, co miało miejsce w trakcie sezonu i na pewno nie ułatwiało życia. – Myślę, że Pavel Chudik będzie już na stałe rozgrywał – powiedział Radosław Rybak. – Pawła znam bardzo dobrze wiem jakiej klasy jest zawodnikiem. Inna sprawa to przyjęcie jakie mieliśmy. Było ono czasem poniżej pięćdziesięciu procent, a to za mało. Najlepszy rozgrywający niewiele może zdziałać.Z obcokrajowców w zespole warszawskim poza Pavlem Chudikiem grają jeszcze Mark Siebeck i Anton Kulikowski. Ten pierwszy ma swoją już markę w Polskiej Lidze Siatkówki. Po występach w PZU AZS Olsztyn doskonale zna nasze realia. Drugi debiutuje w tym sezonie. Kontakt z polskimi siatkarzami miał, grając w Gazpromie Surgut w tym sezonie, gdy występowali tam Łukasz Kadziewicz i Robert Prygiel.

Anton gra coraz lepiej – mówi Radosław Rybak. – Czuje się pewniej. Na pewno na początku miał problemy z aklimatyzacją. Nie mógł przyzwyczaić do niektórych rzeczy. Otoczyliśmy go koleżeńską opieką, choć na pewno każdy z nas poza grą ma wiele swoich osobistych zajęć i problemów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved