Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Patryk Strzeżek: Wszyscy w naszym zasięgu

Patryk Strzeżek: Wszyscy w naszym zasięgu

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy kadetów, które rozgrywane będą 11-16 kwietnia w Austrii. Czy drużyna Karola Janaszewskiego zdoła powtórzyć sukces rocznika 87’, który z Łotwy przywiózł złoty medal mistrzostw Europy.

Przygotowania idą pełną parą. Kilka dni temu młodzi siatkarze mieli okazję sprawdzić swój obecny poziom sportowy w towarzyskim meczu z drugoligowym zespołem „Rafako” Racibórz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drugoligowców. Kolejnym etapem przygotowań jest rozpoczynające się już jutro zgrupowanie w Spale. Potrwa ono do 30 marca. Wśród powołanych zawodników znalazł się atakujący warszawskiego MOS-u Wola – Patryk Strzeżek. Przyjdzie mu walczyć o miejsce w dwunastce z Mateuszem Miką, Janem Królem oraz Szymonem Piórkowskim.

Na pewno będzie bardzo ciężko, ale będę walczył o miejsce w dwunastce. Moi konkurenci uczą się i grają na co dzień w SMS-ie, trenerzy ich codziennie obserwują, do tego są bardziej zgrani ze sobą. Mam troszeczkę cięższą sytuację, ale nie poddaję się – zapowiada Patryk, który mierzy 200 cm. wzrostu. Zawodnik ten wzbudził zainteresowanie selekcjonerów kadry młodzieżowej tuż po zeszłorocznych finałach mistrzostw Polski. – Dowiedziałem się od trenera Krzysztofa Zimnickiego, który prowadził mnie w klubie, że selekcjonerzy reprezentacji Polski się mną interesują. Na pewno byłem bardzo zaskoczony, bo jeszcze nie dawno nie łapałem się do dwunastki w MOS-ie, a teraz będę mógł trenować w kadrze.Patryk Strzeżek niepewnie wypowiada się o możliwościach powtórzenia sukcesu z przed dwóch lat. – Na pewno wszyscy są w naszym zasięgu – ucina. – Osiągnięcie obecnych juniorów Zdzisława Gogola jest naprawdę czymś wielkim. W pewnym stopniu mam do nich jakiś respekt. To jest bardzo dobra, zgrana ekipa. Wydaje mi się, że mieli lepszy zespół, niż my teraz, ale to nie znaczy, że poddamy się bez walki. Patryk, poproszony o podanie atutu reprezentacji kadetów, której jest zawodnikiem, odpowiada: – Wydaje mi się, że mamy bardzo dobre rozegranie. Całą grą kieruje Fabian Drzyzga.

W ocenie wielu fachowców, syn słynnego Wojciecha Drzyzgi może być przyszłością polskiego rozegrania. Patryk Strzeżek bardzo dobrze zna się z tym zawodnikiem i to nie tylko z wspólnej gry w klubie MOS Wola Warszawa, ale również z gry w siatkówkę plażową. W zeszłym roku chłopcy stanowili bardzo zgrany duet. – Wspólnie zdobyliśmy mistrzostwo Mazowsza, następnie przebrnęliśmy przez półfinały. Na finałach, które były rozgrywane w Łodzi, zajęliśmy piąte miejsce. Uważamy to za wielki sukces. Przed tymi rozgrywkami byliśmy na kadrze, także nie mieliśmy szansy ani odpocząć, ani przygotować się na plaży. Zagraliśmy z marszu – opowiada młody atakujący. – Nie wiem czy w tym roku będę grał na plaży. Będę musiał chyba poszukać nowego partnera, bo rozgrywki zaczynają się jeszcze przed wakacjami, a Fabian uczy się przecież w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego – kończy Strzeżek.

W terminie 2-7 kwietnia młodych siatkarzy czeka zgrupowanie w Szczyrku. Na ten wyjazd zaplanowane są mecze towarzyskie z rówieśnikami z Niemiec w dniach: 2, 3 i 4 kwietnia. Na obozie zapadnie także ostateczna decyzja, kto pojedzie do Austrii. Wyjazd na turniej mistrzostw Europy przewidziany jest na 7 kwietnia. Polacy w fazie grupowej mistrzostw Europy w austriackim Krems (11-13 kwietnia) zmierzą się z zespołami Łotwy i Belgii.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved