Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Nerwy i zacięte tie-breaki w Płocku

Nerwy i zacięte tie-breaki w Płocku

W sobotę, w SP nr 20 w płockich Borowiczkach, systemem każdy z każdym zagrały cztery ekipy: Orkan, PERN Płock, Gąbin i „Życie Sierpca”. Wiosenny turniej o puchar płockiego MZOS wygrał Orkan Lelice. Połowa meczów kończyła się dramatycznymi tie-breakami.

Dość pewne zwycięstwo przypadło zespołowi z gminy Gozdowo, ale tym razem Orkan wystąpił we wzmocnionym składzie. Orkan wygrał po 2:0 ze wszystkimi rywalami. Ale łatwo nie było, na przykład w drugim secie meczu z Gąbinem przy stanie 24:23 zespół z Lelic zdobył decydujący punkt dzięki autowemu serwisowi rywali.

W Orkanie niezłe było przyjęcie zagrywki (libero Dominik Gradomski), słabszy moment przyszedł jedynie w drugim secie meczu z Życiem, gdy serwisem z wyskoku Piotr Zieliński zdobył kolejno cztery punkty.W Orkanie skuteczni w ataku byli zwłaszcza Michał Palmowski i Robert Rybka. Na pewno do poprawienia nadaje się dziurawy blok i słaba zagrywka. Z kolei dość żywiołowa ekipa z Gąbina, po raz pierwszy występująca w zawodach organizowanych MZOS i „Życia Płocka”, okazała się małą sensacją zawodów. Dzięki dwóm dramatycznym, ale zwycięskim tie-breakom wygrała zarówno z mocnym PERN, jak i „Życiem Sierpca”, zajęła drugą lokatę w turnieju. A na dodatek w ostatnim meczu grała już tylko w pięcioosobowym składzie.

Natomiast PERN, debiutujący chyba w jakichkolwiek turniejach otwartych w naszym mieście, rozgrywał się z meczu na mecz. W ataku najlepiej radzili sobie Dariusz Kowalski i Arkadiusz Karaszewski. PERN popełniał mnóstwo prostych błędów, bo na pewno druga lokata była z łatwością w jego zasięgu. Zwłaszcza, że w tie-breaku z Gąbinem zespół z Płocka wygrywał już 12:8! Ale po zepsutej zagrywce i dwóch atakach w blok przyszły nerwy i porażka.

Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowała się ekipa z Sierpca. I po raz kolejny …zajęła czwarte miejsce. A wyższe było w zasięgu ręki. W ostatnim swoim meczu Życie pewnie wygrało pierwszego seta 25:18 z Gąbinem. Gdyby wygrało drugiego, oznaczało to drugą lokatę w całym turnieju. Ale niestety uległo, później doszło 13:15 w tie-breaku i koniec marzeń o podium w sobotniej imprezie.

Wyniki:

Gąbin - PERN  2:1
Orkan - Życie 2:0
Orkan - Gąbin 2:0
PERN - Życie  2:1
Gąbin - Życie 2:1

Końcowa kolejność:

1. Orkan Lelice
2. Gąbin
3. PERN Płock
4. „Życie Sierpca”

Skład Orkana:

Dominik Gradomski, Jacek Jakubowski, Mariusz Sobczak, Kamil Witkowski, Damian Mańkowski, Michał Palmowski, Robert Rybka, Jakub Jakowski, Patryk Boguszewski.

źródło: Życie Płocka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved