Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet, grupa… łódzka?

II liga kobiet, grupa… łódzka?

W przyszłym sezonie aż cztery zespoły żeńskie z regionu łódzkiego występować będą w II lidze. Mowa o grających dotychczas w gr. 3 ŁKS Łódź, Jedynce Aleksandrów Łódzki, opuszczającym I ligę Starcie Łódź oraz Budowlanych Łódź, którzy wywalczyli awans do II ligi.

Czy będą mogły grać w jednej grupie mistrzowskiej?

Bogusław Adamski: – Pewnie się tak stanie, ponieważ PZPS dąży do regionalizacji grup II ligi, aby uniknąć zbędnych kosztów związanych z wyjazdami na mecze. W przypadku Łodzi gra czterech drużyn w jednej grupie może ponadto zwiększyć atrakcyjność rozgrywek. Dojdzie bowiem aż do ośmiu spotkań derbowych.Derby na poziomie II ligi nie wywołują jednak wielkich emocji…

To prawda. Jako łodzianin przez lata związany z siatkówką ubolewam nad tym, że miasto, biorąc pod uwagę tradycje w tej dyscyplinie, nie ma od dawna reprezentanta w elicie. Myślałem, że kluby dogadają się i stworzą jedną drużynę. Uczestniczyłem w rozmowach, ale strony nie doszły do porozumienia.

Organika Budowlani, która awansowała do drugiej ligi, dysponuje silnym składem, jest poukładana organizacyjnie. Trzeba jednak poczekać co najmniej trzy lata, zanim awansuje do ekstraklasy… – Jest szansa, aby zespół już teraz mógł przeskoczyć o szczebel wyżej. Prawie co roku któryś z klubów wycofuje się z I ligi, ponieważ nie ma pieniędzy. Można takie miejsce po prostu kupić. Zainteresowane kluby muszą się tylko dogadać – twierdzi Bogusław Adamski.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved