Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta przed barażami

Delecta przed barażami

Sporą cierpliwość i umiejętność podtrzymywania formy będą musieli wykazać siatkarze Delecty Bydgoszcz w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Bydgoszczanie już w kwietniu o utrzymanie w PLS-ie zagrają z Gwardią Wrocław.

Obstawiałem przed sezonem, że 14 punktów wystarczy, aby utrzymać się w lidze, a tu 16 okazało się za mało – mówił smutny po sobotniej porażce ze Skrą Bełchatów trener Wiesław Popik. – To nie mecz z Mostostalem zaważył, że zabrakło nam punktów. Czkawką odbił nam się mecz z Gwardią Wrocław w 1. rundzie, mecz w Radomiu. Teraz nie ma znaczenia, czy z Gwardią w barażach zagramy cztery czy siedem spotkań. Najważniejsze, żeby cztery wygrane były na naszym koncie. Moja w tym głowa, żeby zespół dobrze przygotować. W tych 18 spotkaniach nabraliśmy doświadczenia i wierzę, że to będzie dla nas istotne.

Bydgoszczanom do zajęcia 8. miejsca zabrakło dwóch punktów. Dziś „gdybanie” nic nie zmieni, przypomnijmy jednak tylko, że w Radomiu Delecta prowadziła już 2:0, by przegrać 2:3. Także we Wrocławiu można było się pokusić o lepszy wynik. Z drugiej jednak strony w stolicy zespół podniósł się, choć przegrywał 0:2, a nikt chyba nie spodziewał się wygranej za 3 punkty z Wkręt-Metem Częstochowa czy zwycięstwa w Rzeszowie. – Nie ma teraz sensu tego roztrząsaćStanisław Pieczonka w drodze powrotnej z Bełchatowa zły humor próbował poprawić oglądając swój ulubiony film „Władcę Pierścieni.” – Musimy patrzeć w przód, skupić się nad meczami z Gwardią i wygrać baraże.Dla bydgoskiego szkoleniowca i jego zawodników najważniejsze będzie teraz utrzymanie formy przez prawie 3 miesiące, co nie będzie zadaniem łatwym. Nie problem bowiem w zaplanowaniu treningów czy nawet obozu przygotowawczego, choć dla klubu są to dodatkowe, niemałe koszty. Najlepszy trening to granie, a znalezienie sparing partnerów będzie głównym zadaniem szkoleniowca i działaczy. Przypomnijmy, jak wyglądają terminy.

Mecze z Gwardią (wariant 7 meczowy) rozgrywane będą od 21 kwietnia do 19 maja. Zespół czeka więc już teraz miesiąc do ich rozpoczęcia. Jeśli udałoby się wygrać 4-0, to ostatni mecz odbędzie się 5 maja, ale wtedy na rywala z I ligi trzeba będzie znów czekać miesiąc. Tam bowiem trwać będzie też play-off, a pierwsze mecze między 9. zespołem PLS i 2. z I ligi zaplanowano na 8-9, a koniec na 23 czerwca. Zwycięstwo 3-0 oznacza koniec sezonu 15 czerwca, a więc przez prawie 3 miesiące Delecta musi utrzymywać wysoką formę.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved