Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Strefowe podsumowanie 20. kolejki greckiej ekstraklasy

Strefowe podsumowanie 20. kolejki greckiej ekstraklasy

Za nami 20. kolejka greckiej ekstraklasy mężczyzn. Rewolucji w tabeli tym razem nie ma, jednak nie zabrakło niespodziewanych wyników. Do nich należała wygrana Arisu Saloniki z AEK Ateny.

Ostatni raz siatkarze Panathinaikosu Ateny przegrali w pierwszej kolejce rundy zasadniczej. Od tej pory wiodą nieprzerwane pasmo zwycięstw – trzeba dodać, że wysokich i pewnych. Nie inaczej było tym razem. Siatkarze Panellinios zdołali wygrać tylko pierwszą partię, a w trzech kolejnych musieli uznać wyższość przeciwnika. Jednak nie była to porażka bez walki, jedynie w ostatniej partii Panellinios nie przekroczyli bariery 20 punktów. Porażka nie zmieniła miejsca gospodarzy w tabeli, zaś goście tradycyjnie utrzymują się na pozycji lidera, z dużą przewagą punktową.

Panellinios – Panathinaikos Ateny 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 19:25)

Bardzo zacięte spotkanie rozegrały między sobą zespoły Ethnikos i A.O. Orestiada. Zgodnie z oczekiwaniami zakończyło się wygraną Ethnikos, która plasuje się wyżej w tabeli greckiej ekstraklasy. W pierwszym secie górą byli goście, jednak w drugim secie już bardzo wysoko zwyciężyli gospodarze 25:11. Dwa kolejne sety to bardzo wyrównana walka po obu stronach siatki. Najbardziej zacięty był jednak tie-break, który trwał prawie tyle samo co pozostałe partie.

Ethnikos – A.O. Orestiada 3:2 (20:25, 25:11, 21:25, 25:22, 20:18)

Niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrały zespoły Olympiacosu Pireus i A.O. Pagratiou. Już w pierwszym secie było bardzo gorąco. W końcówce trwała zażarta walka, która zakończyła się wynikiem 32:30 dla zespołu z Pireusu. W drugiej partii siatkarze Olympiacosu poszli za ciosem i pewnie zwyciężyli do 18. Trzeci set to powtórka z pierwszej partii. Goście wyraźnie nie chcieli odpuścić tego spotkania, jednak musieli ponownie uznać wyższość przeciwników i przegrali 28:30.

Olympiacos Pireus – A.O. Pagratiou 3:0 (32:30, 25:18, 30:28)

Do niespodzianki doszło w weekend w Atenach, gdzie AEK podejmował Aris Saloniki. Goście wygraną 3:1 umocnili się na 10. pozycji w tabeli, a także otworzyli sobie drogę do dalszego awansu przed końcem rundy zasadniczej. Najbardziej zacięta była pierwsza partia, o wyniku której zadecydowała walka na przewagi. Gospodarze zwyciężyli jedynie w trzecim secie, aby w kolejnej partii przegrać wysoko 16:25.

AEK Ateny – Aris Saloniki 1:3 (24:26, 20:25, 25:18, 16:25)

Miejsca w ligowej tabeli nie zmieniły także zespoły Lamii i Iraklisu Saloniki. Gospodarze musieli uznać wyższość bardziej doświadczonego zespołu przeciwnego. Po wysokiej porażce ,do 16, w pierwszej partii Lamia zdołała wygrać 25:19. Dwa kolejne sety były zdecydowanie bardziej wyrównane, jednak w końcówkach lepsi byli goście z Salonik. Tym samym Iraklis umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli.

Lamia – Iraklis Saloniki 1:3 (16:25, 25:19, 23:25, 18:25)

W spotkaniu pomiędzy P.A.O.K. Saloniki a E.A. Patron także zwyciężył faworyt, czyli gospodarze. Dzięki temu P.A.O.K. umocnił się na czwartym miejscu w tabeli. Po dwóch pierwszych setach siatkarze z Salonik prowadzili już 2:0. Jedynie w trzeciej partii górą byli goście. To jednak nie wystarczyło, aby przedłużyć swoją obecność w meczu. W czwartym secie pewnie wygrali już gospodarze 25:18.

P.A.O.K. Saloniki – E.A. Patron 3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:18)