Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siedmiu wspaniałych fazy zasadniczej PLS

Siedmiu wspaniałych fazy zasadniczej PLS

Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Janne Heikkinen, Łukasz Perłowski, Sinan Tanik, Krzysztof Gierczyński i Krzysztof Ignaczak - tak w opinii trenerów Polskiej Ligi Siatkówki wygląda wyjściowa szóstka plus libero fazy zasadniczej.

W sumie wymienionych zostało 25 zawodników. Najwięcej głosów – dziewięć – otrzymał Paweł Zagumny. Sinan Tanik miał o jeden mniej. – Paweł Zagumny jest zdecydowanym liderem wśród rozgrywających Polskiej Ligi Siatkówki – powiedział Edward Skorek. W tym duchu wypowiadała się zdecydowana większość szkoleniowców.W przypadku Sinana Tanika podkreślano, że szefom i trenerom PZU AZS udał się zakup, a Sinan Tanik bardzo szybko zaaklimatyzował na parkietach naszej ekstraklasy. Do pozytywnych transferów trzeba też zaliczyć Fina Janne Heikkinena. On również szybko znalazł wspólny język z kolegami mistrza kraju, stając się pewnym punktem zespołu. O ile w przypadku Tanika mówiono niekiedy o wahnięciach formy, to charakteryzując Heikkinena zwracano uwagę na jego stabilną grę. Długo nie można było dostrzec partnera Heikkinena na środku. Początkowo wydawało się, że będzie nim Daniel Pliński. Ostatecznie z pięcioma głosami do szóstki trafił Łukasz Perłowski. Jego forma na pewno bardzo ucieszy trenerów Raula Lozano i Alojzego Świderka.

Łukasz rozwija swój talent, rozumie na czym polega współczesna siatkówka, a mnie to tylko cieszy – mówił Jan Such. Trener Asseco Resovii na pewno mocno liczy na swego podopiecznego w play offach. Z blokiem Łukasza Perłowskiego będzie musiał radzić Krzysztof Gierczyński. On minimalnie wyprzedził liczną stawkę przyjmujących. W sumie na tej pozycji trenerzy wymienili dziewięciu zawodników. – Nie było zdecydowanie wyróżniających się graczy – słyszeliśmy wielokrotnie. Ważne, naszym zdaniem, słowa wypowiedział drugi trener mistrza kraju Jacek Nawrocki. – Jest bardzo trudno wyszkolić zawodnika z dobrym przyjęciem i atakiem – powiedział. – Jest to istotne zadanie dla całej polskiej siatkówki.

Drużynowo w rankingu wygrała ekipa PZU AZS Olsztyn, która zdobyła 24 pkt. Na ten dorobek złożyły się głosy oddane na Pawła Zagumnego (9), Sinana Tanika (8), Richard Lambourna (2), Wojciecha Grzyba (2), Marcina Możdżonka (2) i Michała Bąkiewicza (1). Drugie miejsce zajęła BOT Skra z 19 pkt – Mariusz Wlazły (6), Janne Heikkinen (6), Krzysztof Ignaczak (4), Piotr Gruszka (2) i Krzysztof Stelmach (1). Pozostałe drużyny nie przekroczyły dziesięciu oddanych głosów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved