Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska: ćwierćfinały NVL

Liga bułgarska: ćwierćfinały NVL

W Bułgarii trwają ćwierćfinały ligi. Znamy już dwóch półfinalistów. Są nimi Pirin Balkanstroj i Lukoil Neftochimik. Mistrz kraju, Lewski Sofia wciąż walczy o półfinał po porażce z CSKA Sofia. Ostatnie mecze zaplanowano na wtorek.

Pierwszym półfinalistą został zespół Pirin Balkanstroj, który w rewanżowym spotkaniu ponowie bez najmniejszych problemów pokonał drużynę Slawii Sofia. Jedynie w pierwszej odsłonie goście z Sofii stawili opór wicemistrzom rundy zasadniczej. Kolejne dwie odsłony były już kontrolowane przed podopiecznych Ljubomira Gerasimowa. W ostatnim secie doszło do deklasacji rywala. Brązowi medaliści ubiegłego sezonu pewnie w stosunku setów 9:0 wygrali dwumecz ze Slawią. Ich przeciwnikiem w półfinale będzie zwycięzca pary Lewski – CSKA.

Pirin Balkanstorj – Slawia Sofia 3:0

(25:23, 25:22, 25:12)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Pirinu Balkanstroj

Do sensacji doszło w Sofii, gdzie drugi mecz derbowy pomiędzy Lewskim i CSKA wygrała drużyna CSKA Sofia. W pierwszym pojedynku rozegranym w hali CKSA górą byli zawodnicy Lewskiego, w hali Uniwersjada lepsi okazali się goście. Długo zapewne będzie komentowana jedna z ostatnich piłek spotkania, gdy przystanie 15:14 dla CSKA w tiebreaku sędzia wpierw przyznał punkt Lewskiemu, który tym samym miał wyrónać na 15;15 ale po konsultacji z drugim arbitrem zmienił jednak decyzję na korzyść CSKA dając zespołowi zwycięstwo 16:14 i 3:2 w całym meczu. Decydujące o wejściu do półfinału spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy wtorek w hali zespołu Lewskiego Sofia.

CSKA – Lewski Siconco 3:2

(25:12, 21:25, 25:18, 20:25, 16:14)

Stan rywalizacji: 1:1

Zawodnicy Czerno more przedłużyli swoją szanse na grę w półfinale bułgarskiej ligi, pokonując na własnym terenie faworyzowaną drużynę Marka Junion. W pierwszym spotkaniu obydwu zespołów to Marek okazał się leszy, wygrywając 3:1. Najbardziej zacięty był pierwszy set spotkania, gdy wyrównana walka toczyła się aż do stanu 20:20.Nie wiele brakowało aby Warneńczycy wygrali spotkanie 3;0, prowadzili bowiem w trzeciej odsłonie 17:14, ale błędy własne sprawiły, że Marek zakończył tę odsłonę zwycięsko.Gospodarze dokończyli dzieła w czwartym secie wygrywając do 23 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem w ekipie z Warny był Wladislaw Aleksandrow, który zdobył 21 punktów, nieco mniej zapisał na swoim koncie Boris Jankow, 16. Atak w ekipie Marka spoczywał na Minczo Minczewie, zdbywcy 26 punktów. Decydujące o wejściu do półfinału spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy wtorek w hali zespołu Marek Junion w Dupnicy.

Czerno more Bask – Marek Junion Iwkoni 3:1

(25:23, 25:19, 23:25, 25:23)

Zaledwie godziny z minutami potrzebowali zawodnicy Lukoila Neftochimik aby zapewnić sobie awans do półfinału ligi bułgarskiej. W drugim spotkaniu z zespołem Ardy pewnie, w trzech setach pokonali outsidera ligowych rozgrywek. Doświadczeni goście z Burgas w żadnym z setów nie pozwolili swoim rywalom wyjść poza liczbę dwudziestu punktów, w ostatniej odsłonie wygrywając wysoko do 12. Lukoil potwierdził, że będzie jednym z głównych pretendentów do bułgarskiego tronu. W półfinale zmierzy się ze zwycięzcą spotkań pomiędzy Czerno more i Markiem.

Arda – Lukoil Neftochimik 0:3

(17:25, 18:25, 12:25)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Lukoila Neftochimik