Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zwycięstwa rezerw Gedanii

II liga: Zwycięstwa rezerw Gedanii

Energa Gedania dwukrotnie pokonała ChTPS Chodzież w półfinale play off grupy pierwszej II ligi. W sobotę gdańszczanki triumfowały 3:2, a w niedzielę zwyciężyły 3:1. Za najlepszą siatkarkę dwumeczu trener Witold Jagła uznał Magdalenę Lenz.

W drużynie grają juniorki i kadetki, które są już po docelowych dla nich imprezach. Obawiałem się, że po zdobyciu medali w swoich grupach wiekowych może osłabnąć motywacja do gry i to się potwierdziło – podkreślał gdański szkoleniowiec. Jednak jego podopiecznym trzeba oddać, że wówczas, gdy ważyły się losy wygranej, stanęły na wysokości zadania. Natomiast za przestoje ukarały się same, bowiem znacznie dłużej niż powinne pozostały na parkiecie.

W sobotę w inauguracyjnej partii gospodynie prowadziły 21:15, ale rywalki doprowadziły do wyrównania 24:24, a potem miały jeszcze piłkę setową!Gedanistki z opresji wywabiły dopiero udane ataki Żanety Rzepnikowskiej.W drugim partii było podobnie, ale już bez hapyy endu. Od korzystnego dla siebie wyniku 22:21 miejscowe nie zdołały zdobyć żadnego punktu.Trzecią część gry Energa Gedania otworzyła rezultatem 13:4. Potem prowadziła jeszcze 16:10, by oddać sześć punktów z rzędu. Remis był jeszcze przy 22:22. Zwycięskie punkty zdobyły Aleksandra Pasznik i Rzepnikowska.Jedynie w czwartym secie przyjezdne miały przewagę. Uciekły na 14:9, a potem poprawiły na 17:11.W tie-breaku Chodzież po raz ostatni prowadziła przy 11:10. Mecz zakończył błąd jednej z jej zawodniczek, a piłkę meczową zdobyła

Karolina Suwińska.

Rywalkom trzeba oddać, że grały z nami lepiej niż w sezonie zasadniczym. Stąd potęgowały się trudności. Ale zrealizowaliśmy sój cel. W następny weekend pojedziemy do Chodzieży z nastawieniem, aby tę rywalizację skończyć już po trzech grach – podkreślał trener Jagła.

W niedzielę gedanistki nawet w wygranych partaich nie prowadziły zdecydowanie. W pierwszej do głosu doszły, gdy zmieniły wyniku z 13:15 na 21:17. W drugiej nie potrafiły odnależć właściwego rytmu, gdy przeciwnik odskoczył na 13:17 i przegrały.Najbardziej zacięta była trzecia odsłona. Energa Gedania przegrywała już 6:12 i 11:16, ale wyrównała na 16:16. W grze na przewagi obie drużyny miały swoje szanse. ChTPS zdobyło jako pierwsze piełkę setową. Udanym zbiciem obroniła ją Tamara Kaliszuk. Gedanistki wygrały seta przy trzeciej sposobności. Najpierw rywalki zaskoczył ataka Rzepnikowskiej, a po chwili Lenz, jedna z najniższych na boisku, popisała się pojedynczym blokiem!W czwartej partii wszystko wydawało się być otwarte do stanu 17:17. Czym bliżej końca, tym częściej przyjezdne zaczęły mylić się w ataku i końcówka wyraźniej należała do miejscowych.

W półfinale play off grupy pierwszej Energa Gedania objęła prowadzenie 2-0. Następny mecz w sobotę w Chodzieży. Do awansu do finału potrzebne są trzy zwycięstwa. Gdy najbliższe starcie nie przyniesie rozstrzygnięcia, to zespoły pozostaną jeszcze w Chodzieży do niedzieli. Gra numer będzie odbyłaby się już w Gdańsku.

Energa Gedania – ChTPS Chodzież 3:2

(27:25, 22:25, 25:23, 17:25, 15:13)

Energa Gedania – ChTPS Chodzież 3:1

(25:22, 19:25, 28:26, 25:21)

Stan rywalizaji play-off: 2:0 dla Gedanii

Składy:

Energa Gedania: Suwińska, Lenz, Pasznik, Szymańska, Kaliszuk,

Rzepnikowska (w „6” w sobotę), Durajczyk (libero) oraz Kocemba (w

niedzielę w „6”), Obłońska, Tomsia, Kurnikowska.

Zobacz również:

Wyniki play-off II ligi gr. 1 kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved