Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Dwa zwycięstwa siatkarek Budowlanych Toruń

II liga: Dwa zwycięstwa siatkarek Budowlanych Toruń

Po dwóch meczach II rundy play-off w grupie pierwszej II ligi siatkarek, Budowlani Toruń prowadzą z Sokołem Mogilno 2:0. Z dwóch weekendowych spotkań, zwłaszcza o sobotnie zwycięstwo torunianki musiały ciężko walczyć, a sokolanki miały nawet w IV secie piłkę meczową!

W sobotnim meczu widać było, że play-off, to zupełnie coś innego niż liga. Torunianki zaczęły mecz wyraźnie spięte, natomiast sokolanki grały bez kompleksów. Prowadziły od początku pierwszego seta, i chociaż torunianki dwukrotnie doprowadzały do remisu, ostatnie słowo w tej partii należało do zespołu gości (26:24 dla Sokoła). Drugi set gospodynie zagrały tak, jak potrafią najlepiej. Tylko na początku sokolanki starały się nawiązać walkę, niestety przegrały 16:25 . Trzecia partia to kolejna zmiana sytuacji na boisku – tym razem rządził Sokół. Na nic zdały się czasy i zmiany wprowadzane przez trener Ewę Openchowską . Jedynie przez chwilę wydawało się, że jej podopieczne poderwą się do walki, gdy po punktach Aleksandry Marchlewskiej i Patrycji Kowalskiej zmniejszyły stratę z 12:17 do 16:17 . Jednak błędy w końcówce przyniosły zwycięstwo w tym secie mogilniankom.

Czwarta odsłona sobotniego spotkania był jedną z najbardziej emocjonujących partii w tym sezonie, jakie rozegrały oba zespoły. Po akcjach Agnieszki Sikorskiej , Marchlewskiej i Kowalskiej było 12:4 dla torunianek. Jednak wtedy "włączyła się" sokolanka Agnieszka Długokęcka – jej zagrywka była zabójcza dla torunianek. Zrobiło się 19:19 , a krótko potem 23:21 dla zespołu gości. Emocje sięgnęły zenitu, gdy mogilnianki miały w górze piłkę meczową (25:24 )! Nerwy szybciej opanowały jednak torunianki i o losach meczu zadecydował tie-break. Tutaj siatkarki Budowlanych zagrały tak, jak oczekiwali tego ich kibice. Punktowała Agnieszka Sikorska , boiskowym sprytem popisywała się Marchlewska , która zakończyła mecz udanym atakiem.

Budowlani Toruń – Sokół Mogilno 3:2
(24:26, 25:16, 21:25, 28:26, 15:6)

Składy:
Budowlani Toruń:
M. Kowalska, A. Sikorska, Laskowska, Januszewska, Marchlewska, N. Sikorska, Dobrzańska (libero) oraz Filipowicz, Mordaka, P. Kowalska. Trener: Ewa Openchowska.
Sokół Mogilno:
Marta Żychska, Agata Więcek, Joanna Belter, Malwina Konkolewska, Ewelina Szaban, Magdalena Makowska, Magdalena Pater (libero) oraz Joanna Długokęcka, Agnieszka Długokęcka. Trener: Jerzy Pater.

W niedzielę nie było już tylu emocji. Torunianki zagrały dużo spokojniej. Jedynie w pierwszym secie sokolanki nawiązały walkę, prowadząc nawet w końcówce tej partii meczu 23:20 . W ataku gospodyń rządziły Marchlewska , Patrycja Kowalska i Januszewska , co pozwoliło toruniankom na odniesienie drugiego zwycięstwa nad sokolankami.

Budowlani Toruń – Sokół Mogilno 3:0
(25:23, 25:21, 25:15)

Składy:
Filipowicz, Marchlewska, Laskowska, Januszewska, A. Sikorska, P. Kowalska, Dobrzańska (libero) oraz Petrowska, Mordaka, M. Kowalska. Trener: Ewa Openchowska.
Marta Żychska, Agata Więcek, Joanna Belter, Malwina Konkolewska, Magdalena Makowska, Agnieszka Długokęcka, Magdalena Pater (libero) oraz Joanna Długokęcka, Ewelina Szaban. Trener: Jerzy Pater.

W pierwszym meczu rzeczywiście mieliśmy szanse, jednak w ostatecznym rozrachunku torunianki okazały się lepsze – uważa Jerzy Pater , trener Sokoła. – Myślę, że pokazaliśmy dobrą siatkówkę, zwłaszcza, że nasza drużyna trenuje ze sobą tylko raz w tygodniu.

W pierwszym meczu zagrałyśmy dobrze tylko w wygranych setach – dodaje trener Openchowska . – Play-off trochę zestresował nasze zawodniczki. Na szczęście wygrałyśmy oba mecze. Walczymy o pierwszą ligę i myślę, że jeśli będziemy grać swoją siatkówkę, bez nerwów i stresu, to jesteśmy w stanie wywalczyć awans.

W drugiej parze półfinałowej play-off Energa Gedania II Gdańsk pokonała ChTPS Chodzież 3:2 i 3:1 . Gra toczy się do trzech zwycięstw.