Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS Politechnika Krakowska złożył protest

AZS Politechnika Krakowska złożył protest

W dniu dzisiejszym Zarząd Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej złożył oficjalny protest do PZPS o zweryfikowanie wyniku meczu z MKS Cuprum Lubin w turnieju finałowym o II ligę mężczyzn.

Na boisku padł wynik 3:0 dla lubinian. Cuprum Lubin zajął pierwsze miejsce w turnieju i uzyskał awans d II ligi. Krakowianie uplasowali się na miejscu trzecim. Gdyby Polski Związek Piłki Siatkowej uznał zasadność protestu i zweryfikował wynik spotkania jako walkower dla AZS Politechniki Krakowskiej, tabela turnieju finałowego uległa by zasadniczej zmianie. Lubinianie spadliby na miejsce trzecie, zaś pierwsze miejsce i awans do II ligi należałby się krakowianom. Zespół Czarnych Pruszcz Gdański w obu przypadkach plasuje się na drugim miejscu uprawniającym do gry w barażach.

Poniżej treść protestu:
Zarząd Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Krakowskiej, zwraca się z prośbą o zweryfikowanie wyniku meczu AZS Cracovia Politechnika Krakowska Kraków – MKS Urbex Cuprum Lubin, zakończonego wynikiem 0:3 dla MKS Urbex Cuprum Lubin, na korzyść AZS Cracovia Politechnika Krakowska Kraków.

Nazwa zawodów: TURNIEJ FINAŁOWY O WEJŚCIE DO II LIGI GRUPA III

Data: 23 marca 2007

Miasto: Biała Podlaska

Uzasadnienie:

Ww. meczu wystąpił zawodnik z nr 7 – Jerzy Zwierko, który wg informacji prasowych i naocznych świadków w sezonie 2006/2007 grał w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi w zespole MOW Orzeł Międzyrzecz, w następujących meczach:

o Puchar Polski (z dnia 9.09.2006 r.): MUKS Kadra Kalisz – MOW Orzeł Międzyrzecz

o mistrzostwo II ligi IV kolejki (z dnia 14.10.2006 r.): MOW Orzeł Międzyrzecz – AZS UZ Zielona Góra

Zgodnie z „Przepisami Sportowo Organizacyjnymi Polskiego Związku Piłki Siatkowej na Sezon 2006/2007 część III pkt. 53 – Regulamin zmiany barw klubowych”:

„W tym samym czasie zawodnik może należeć tylko do jednego klubu sportowego. W jednym sezonie rozgrywkowym zawodnik może reprezentować tylko barwy tego samego klubu, z wyjątkiem, gdy za zgodą klubów zawodnik zmienia barwy klubowe przechodząc do innego zespołu grającego w wyższej lidze. Zmiana taka może odbyć się tylko raz w sezonie rozgrywkowym do godziny 24:00 dnia poprzedzającego rozpoczęcie rundy rewanżowej rozgrywek fazy zasadniczej ligi. W rozgrywkach wojewódzkich ostatecznym terminem jest 31.XII.2006 roku.”

W związku z powyższym zawodnik JERZY ZWIERKO nie jest uprawniony do reprezentowania w sezonie 2006/2007 zespołu MKS URBEX CUPRUM LUBIN występującego w rozgrywkach wojewódzkich.

Prosimy o rozpatrzenie naszego wniosku.

Zarząd Klubu Uczelnianego

AZS Politechnika Krakowska


Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju finałowego w Białej Podlasce

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved