Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trefl o krok od finału

Trefl o krok od finału

Dwa efektowne zwycięstwa w drugiej rundzie play-off odnieśli siatkarze Trefla Gdańsk. W hali MOSiR pokonali Legię Warszawa dwa razy po 3:0. Gdańszczanom do awansu do finału brakuje tylko jednego zwycięstwa.

Hala MOSiR w Gdańsku po raz pierwszy w bieżącym sezonie była wypełniona po brzegi, część kibiców musiała na stojąco dopingować siatkarzy Trefla Gdańsk. Na szczęście dla gdańskich fanów siatkówki mecz nie trwał długo, a żółto-zieloni pokonali Legię Warszawa w trzech krótkich setach.

Trener Legii Warszawa był pod wrażeniem mobilizacji w gdańskiej drużynie – To był najlepszy mecz w ich wykonaniu, jaki do tej pory widziałem, szkoda, że nam nie udało się zaprezentować pełni naszego potencjału – mówił po spotkaniu Wojciech Szczucki.

W pierwszej szóstce pojawił się Krzysztof Hajbowicz i zagrał podobnie jak cały zespół: szybko, mocno i pewnie. Sprawdziły się zapowiedzi Wojciecha Szczurowskiego, który obiecywał, że gospodarze byli od początku maksymalnie skoncentrowani aby jak najszybciej rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Błędów własnych, i to po obu stronach siatki, było niewiele. O końcowym wyniku zadecydowało większe doświadczenie i siła gospodarzy

Trefl Gdańsk – Legia Warszawa 3:0

(25:13, 25:14, 25:16)

W drugim spotkaniu w końcówce trzeciego secie meczu kontuzji kolana doznał Marcin Iglewski. Siatkarz Trefla Gdańsk nieszczęśliwie spadł na kolano po ataku przy siatce. „Igła” został wprost po meczu udał się na prześwietlenie. Kolejny mecz zostanie rozegrany w Warszawie 31 marca 2007 r.

(25:20, 25:19, 25:12)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Trefla Gdańsk