Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 18. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Strefowe podsumowanie 18. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej PLS miała znaczenie jedynie dla dolnej części tabeli. Do play-off awansowali "Inżynierowie" z Warszawy dzięki zwycięstwu 3:2 nad Jadarem Radom. Do ich awansu przyczyniła się także Skra, która pokonała Delectę Bydgoszcz 3:1.

Niezwykle zdeterminowani do spotkania z Wkręt-Metem Domex AZS Częstochowa przystąpili siatkarze Macieja Jarosza. Mimo ambitnej gry Gwardziści ulegli częstochowianom w trzech setach. Mimo wyniku, który wskazuje na łatwą wygraną gospodarzy, mecz był niezwykle zacięty. O zwycięstwie w poszczególnych partiach zawodników spod Jasnej Góry decydowały ostatnie akcje. W pierwszej rundzie play-off Wkręt-Met Domex AZS zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów, natomiast Gwardia Wrocław o być albo nie być w Polskiej Lidze siatkówki zagra w Delectą Bydgoszcz.

AZS Częstochowa – Gwardia Wrocław 3:0

(25:23, 25:22, 25:23)

Więcej o meczu

Niewiele brakowało, a o zwycięstwie w pojedynku Jastrzębski Węgiel – Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle musiałby zadecydować tie-break. Po pierwszym przegranym secie, jastrzębianie szybko wzięli się do pracy, wygrywając kolejne dwie partie. W czwartym secie wicemistrzowie Polski osiągnęli kilkupunktową przewagę, jednak w końcówce Mostostal Azoty odrobił straty doprowadzając do stanu po 24. W dwóch następnych akcjach góra byli już gospodarze, wygrywając całe spotkanie 3:1. Już za tydzień oba zespoły spotkają się w pierwszej rundzie play-off.

Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty 3:1

(23:25, 25:20, 25:16, 26:24)

Nie było niespodzianki w Bełchatowie, gdzie mistrzowie Polski pokonali beniaminka Polskiej Ligi Siatkówki – Delectę Bydgoszcz. W zespole gospodarzy zabrakło dwóch Krzysztofów: Ignaczaka i Stelmacha. Po dwóch wygranych setach, bełchatowianie wyraźnie się rozluźnili, wykorzystali to goście, którzy nerwowo nasłuchiwali wieści z Radomia, wygrywając kolejną partię do 22. W czwartej odsłonie meczy ponownie górą była Skra, wygrywając spotkanie 3:1. Bełchatowianie w play-off zmierzą się z „Inżynierami” Politechniki Warszawskiej, natomiast podopieczni Wiesława Popika o utrzymanie w lidze zagrają z Gwardią Wrocław.

Skra Bełchatów – Delecta Bydgoszcz 3:1

(25:21, 25:19, 22:25, 25:22)

Horror z happy endem – tak o meczu z Jadarem Radom mogą mówić siatkarze ze stolicy. Stawką tego spotkania, przy zwycięstwie Skry z Delectą był awans AZS Politechniki Warszawskiej do grona najlepszych ośmiu zespołów PLS. Do Radomia nie pojechał Tomasz Drzyzga, którego na pozycji libero zastąpił Radosław Maciejewicz. Jadar już w pierwszym secie pokazał mimo, iż ma zapewniony udział w play-off wcale nie zamierza tego meczu odpuszczać, pewnie wygrywając pierwszego seta. Po blisko dwóch godzinach gry było 2:2 i zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. W nim lepsi okazali się podopieczni Edwarda Skorka wygrywając 15:12 i tym samym zapewniając sobie udział w play-off, gdzie zmierzą się ze Skrą Bełchatów. Jadar w pierwsze dwa mecze rozegra w Olsztynie z miejscowym PZU AZS.

Jadar Radom – AZS Politechnika 2:3

(25:23, 22:25, 25:18, 21:25, 12:15)