Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Rybak: Będziemy walczyć w play-off

Radosław Rybak: Będziemy walczyć w play-off

Każdy punkt był na wagę złota. Gramy dalej i będziemy walczyć w play-off - mówił po meczu z Jadarem Radosław Rybak. Dzięki zwycięstwu w Radomiu "Inżynierowie" awansowali do play-off.

Grzegorz Kokociński (środkowy Jadaru Radom): – Po pierwszych dwóch setach troszkę za bardzo się rozluźniliśmy, wiedząc, że mamy pewne utrzymanie w lidze. Zbyt luzacko podeszliśmy do drugiej części spotkania, a oni poczuli się pewnie po czwartym secie. W tie-breaku odskoczyli nam, później graliśmy punkt za punkt. Była może jeszcze szansa na zwycięstwo, ale nie pozwoliły nam na to błędy. Cieszę się bardzo, że zrealizowaliśmy cel, jakim było utrzymać się w PLS. Zmęczenie daje się nam już powoli we znaki. Zawaliliśmy mecz w Bydgoszczy, gdybyśmy zdobyli tam punkt, podeszlibyśmy do tego meczu troszkę luźniej, a tak musieliśmy grać na maksa. Cieszę się, że zmobilizowaliśmy się do gry, może to jeszcze nie jest nasza pełnia możliwości, możemy grać lepiej. W play-off będziemy grać na luzie, bo to inni muszą wygrywać, także jestem pełen optymizmu przed play-offami. Będziemy tam grać z wielkim zaangażowaniem i wolą walki.

Sebastian Pęcherz (przyjmujący Jadaru): – Do zwycięstwa zabrakło nam przysłowiowego noża na gardle. Gdy takowy mamy, gramy bardzo dobrze, co pokazały trzy pierwsze sety, w których graliśmy dosyć dobrą siatkówkę. Wtedy osiągnęliśmy już swoje, zdobyliśmy punkt, pozwalający nam utrzymać się w PLS. Później graliśmy na luzie, to nam niestety jeszcze nie wychodzi, musimy nad tym popracować. Dziś dużo graliśmy środkiem, to był nasz mocny punkt, graliśmy też dobrze w przyjęciu. Warszawa zagrała konsekwentnie do końca, właśnie dlatego wygrała. Będziemy teraz walczyć, gramy z Olsztynem, na pewno to jest dobry zespół. Przegraliśmy z nimi u siebie 2:3, tam 0:3. Wyniki były więc wysokie, ale na pewno będziemy walczyć i nie sprawimy zawodu naszym kibicom.

Jarosław Maciończyk (rozgrywający Jadaru): – Cieszymy się z tego, że utrzymaliśmy się w „ósemce”, jesteśmy w PLS-ie w przyszłym sezonie. Nie cieszymy się z tego, że przegraliśmy mecz dzisiaj, chcieliśmy go wygrać, niestety, nie udało się. W czwartym i piątym secie Warszawa wykazała się ogromną wolą i koncentracją. U nas z ta koncentracja po trzech setach było ciężko. Wiadomo, cieszyliśmy się z tego, że gramy w play-off. Możemy grać jeszcze lepiej. Były dzisiaj błędy w przyjęciu w setach, które przegraliśmy. W play-offach będziemy ogromnie walczyć. Olsztyn to dla nas zespół z górnej półki, ale łatwo się nie damy. Widzieliśmy tutaj, że można z nimi powalczyć – u nas porażka 2:3. W play-offach nie liczą się już punkty, liczą się zwycięstwa, czy się wygra 3:0, 3:2 czy 3:1, to jest jedno zwycięstwo. My będziemy chcieli wygrywać.

Radosław Rybak (atakujący AZS Politechniki): – Kluczem do zwycięstwa był dziś spokój do końca meczu. Poza tym zadecydowała dzisiaj nasza bardzo dobra zagrywka. Byliśmy bardzo zdeterminowani, chcieliśmy wygrać, wiadomo, jaka była nasza sytuacja. Każdy punkt był na wagę złota. Gramy dalej i będziemy walczyć w play-off. Wiadomo, że mamy ciężkiego przeciwnika, Bełchatów, ale najważniejsze, że tu dotarliśmy. W rundzie zasadniczej mogło być lepiej, ale uważam, że przy takiej cyrkulacji w składzie i tak jest dobrze.

źródło: SportoweFakty.pl