Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Juventur wygrał z Delic-Polem po tie-breaku

Juventur wygrał z Delic-Polem po tie-breaku

Po stojącym na wysokim poziomie meczu Juventur Wałbrzych pokonał Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:2. Częstochowianie przyjechali bez atakującego Allassane Guindo, jego miejsce godnie zajął Krzysztof Ferek.

Początek rywalizacji był bardzo wyrównany. Drużyny szły punkt za punkt. Sytuacja jednak szybko się zmieniła. Mocny atak Krzysztofa Zdrzałki i Juventur prowadził 6:3. Przewagę powiększyli znacznie w kolejnych akcjach Maciej Zając, Zdrzałka, Paweł Kwapisiewicz oraz Jarosław Pizuński, których celne ataki i udane bloki doprowadziły do stanu 21:9 (9:4, 14:5, 19:8). Trener Janusz Ignaczak zdecydował się nawet wystawić rzadko widywanego na boisku Michała Mora, który także dorzucił swoje punkty. Ostatecznie set skończył się wynikiem 25:14 dla gospodarzy.

II partia zaczęła się pod dyktando Juventuru (3:1). Gdy w polu zagrywki stanął Mateusz Kucharski straty szybko zostały odrobione. Gospodarze zaczęli popełniać błędy (dotknięcie siatki, ataki w aut). Młodzi siatkarze spod Jasnej Góry nie zwykli marnować takich prezentów, a dzięki skutecznym atakom Krzysztofa Ferka i Pawła Mazowskiego, przewaga systematycznie się powiększała (8:12, 9:14). Przy stanie 17:12 dla Delic-Polu, Zając posłał piłkę w aut i było wiadomo, że tego seta gospodarze już nie wygrają.

III set był bardzo zacięty. Przewaga tylko nieznacznie przechylała się na stronę to jednego, to drugiego zespołu. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 10:6 dla Wałbrzycha, można było uznać, że Częstochowa już się nie pozbiera Nie minęło jednak dużo czasu, gdy drużyna Delic-Polu odrobiła straty (14:14, 15:15) i dodatkowo zaczęła sama wysuwać się na prowadzenie (17:15, 19:15). Rozpoczęła się gra nerwów. Gospodarze nie dali za wygraną, zebrali na końcówkę partii wszystkie siły i rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 25:22.

Na początku IV seta częstochowianie mieli problemy z przyjęciem zagrywki Bartosza Jerzyka. Trener Stanisław Gościniak szybko zareagował i wprowadził na parkiet Krystiana Pachlińskiego. Przełomowym momentem tej partii było wybronienie ataku Macieja Zająca przez Mateusza Auguścika. Z kontry punk zdobył Mazowski. Na zagrywkę poszedł Krystian Pachliński i udowodnił wszystkim, że marnował się na pozycji libero. Posłał asa, a kolejne jego zagrywki sprawiły problem przyjmującym Juventuru. Częstochowianie uzyskali 5-punktową przewagę, którą utrzymali dzięki dobrej grze środkowych – Patryka Gadusa i Mateusza Kucharskiego.

Tie-break rozpoczął się od bloku Zdrzałki i Pizuńskiego na Mazowskim. Jednak już po chwili Zając został zablokowany przez duet Ferek-Kucharski. Kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać wiele efektownych akcji, m. in. atak Pachlińskiego z szóstej strefy. Przy zmianie stron Delic-Pol prowadził 8:6. Wałbrzyszanie po raz kolejny pokazali, że nigdy się nie poddają. Po atakach Zająca i Zdrzałki wyszli na prowadzenie. Przy stanie 13:10 Ferek zaatakował w aut. A po chwili było już po meczu, ponieważ żółtą kartkę ujrzał Maciej Kusaj za dyskusje z sędziami.

Juventur Wałbrzych – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:2

(25:14, 18:25, 25:22, 20:25, 15:10)

Stan play-off: 1:0 dla Juventuru

Po meczu powiedzieli:

Krzysztof Zdrzałka: – To był trudny mecz, ale wygraliśmy 3:2. Jutro gramy następny, mam nadzieję, że również wygramy. Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie, więc nie powinno być problemu, Bardzo chcieliśmy wygrać i przez to pojawiały się pewne nieporozumienia na boisku. A Maciej Zając dodał: Wygraliśmy pierwszą walkę w tej wojnie.

Paweł Mazowski: – Ten III set, prowadziliśmy 19:15 i przegraliśmy. Czwartego udało nam się wygrać, ale w tie-breaku popełniliśmy kilka prostych błędów. Powinno być 3:1, było 2:3. Mieliśmy rozpracowanych tylko trzech zawodników Juventuru. Dzisiaj przeanalizujemy wszystkich. Poza tym wieczorem będziemy chcieli zapomnieć o tym meczu. Jutro będziemy walczyć o zwycięstwo.